płytki xxl paragraf 1

Rozmiar XXL - płytki wielkoformatowe

Stanowią doskonałe tło dla wielu aranżacji i podkreślają nowoczesny charakter przestrzeni, tworząc jednolite powierzchnie do złudzenia przypominające kamień, metal, a nawet drewno. Płytki wielkoformatowe szturmem wdzierają się do polskich domów, podbijając serca miłośników designu.

Zaczynając od definicji – czym są płytki wielkoformatowe?

Sprowadzając rzecz do suchej, fachowej terminologii, płytki wielkoformatowe to takie, które przekraczają powierzchnię 1600 cm2. W tej grupie znajdują się m.in. takie formaty jak 30x60 cm czy 60x60 cm. Czy jednak dziś, gdy odchodzi się od tak popularnych jeszcze niedawno formatów 30x30 i 45x45 wciąż możemy nazwać płytki 60x60 WIELKIMI? My nazwalibyśmy je raczej standardowymi. To aktualnie stały trend we wyposażeniu, i jeśli zdarzają się wnętrza, w których zostały zamontowane mniejsze formaty, to raczej jest to celowy zabieg stylistyczny niż konieczność spowodowana brakiem wyboru płytek wielkoformatowych.

płytki xxl paragraf 3

great-metals-21-copy-1-1.jpg Płytki wielkoformatowe - rozmiar XXL | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ale ewolucja wymiarowa trwa w płytkach w najlepsze, a producenci nadążają za potrzebami Klientów i na nowo definiują fachową terminologię. Dziś płytki wielkoformatowe zaczynają się od rozmiarów 50x100cm, 100x100 cm aż do 160x320 cm! To już prawdziwe megaformaty XXL.

Skąd wzięła się potrzeba płytek Wielkiego Formatu?

Obecność płytek ceramicznych i gresowych w naszych domach wydaje się dziś czymś całkowicie naturalnym i powszednim. Cenimy je ze względu na trwałość, łatwość eksploatacji, stanowią idealne rozwiązanie w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

płytki xxl paragraf 4

d-alabastri-di-rex-5-1.jpg Płytki wielkoformatowe - rozmiar XXL | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Nowe trendy w projektowaniu wnętrz, stawiające na lekkość, prostotę form i otwarte przestrzenie umożliwiają im odegranie nowej, większej roli. Płytki wielkoformatowe na ścianę oraz na podłogę dobrze komponują się z wnętrzami minimalistycznymi podkreślając ich nowoczesny charakter, ale równie dobrze sprawdzają się we wnętrzach rustykalnych a nawet w stylistyce glamour. Przy użyciu płytek wielkoformatowych XXL możemy uzyskać gładkie, niemal bezspoinowe powierzchnie pasujące do każdego wystroju wnętrza. A wybierać możemy z niemal nieograniczonej liczby wzorów, faktur i kolorów.

płytki xxl paragraf 5

urbatek-live-es-18-copy-1-1.jpg Płytki wielkoformatowe - rozmiar XXL | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Wielkie formaty to rozwiązanie nie tylko dla łazienek czy salonów. Płytki wielkoformatowe do kuchni stanowią ciekawą alternatywę dla monolitycznych blatów kamiennych czy sztucznych laminatów – wystarczy zlew czy płytę kuchenną wbudować w płytkę wielkoformatową by uzyskać gładką, estetyczną powierzchnię. Płytki wielkoformatowe XXL to jednak nie tylko wnętrza. Doskonale wyglądają również na elewacjach, tym bardziej, że nowoczesny design zmienia postrzeganie zewnętrznej bryły domów jednorodzinnych i budynków użyteczności publicznej.

Płytki xxl nagłówek sekcji

Sprawdź płytki XXL on-line

płytki xxl product grid

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

płytki xxl paragraf 6

coverlam-oxido01-1-1.jpg Płytki wielkoformatowe - rozmiar XXL | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

SUROWOŚĆ BETONU

Zwolennicy minimalistycznych i surowych aranżacji najlepiej czują się we wnętrzach industrialnych i loftowych, których nieodłącznym elementem są betonowe powierzchnie. Producenci płytek wielkoformatowych betonopodobnych płytek starają się, by ich wygląd był jak najbardziej zbliżony do surowego materiału, stąd charakteryzują się one przetartymi kolorami z szerokiej gamy szarości, niejednorodną strukturą i matowym wykończeniem. Płytki łączą w sobie estetykę betonu i właściwości gresu, takie jak: trwałość, odporność na wodę, chemię oraz mróz. Dzięki zastosowaniu wielkiego formatu 100x300 cm są idealnym rozwiązaniem na podłogi, ściany, blaty kuchenne i elewacje, a przede wszystkim na duże przestrzenie użytkowe.

płytki xxl paragraf 7

GRESPANIA-COVERLAM-TOP-3.jpg Płytki wielkoformatowe - rozmiar XXL | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

BŁYSK STALI

Dla zwolenników industrialnego klimatu stworzono zachwycające płytki wielkoformatowe pokryte metalicznym szkliwem, do złudzenia przypominające stal nierdzewną, patynowaną miedź, a nawet pokryte rdzą żelazo. Wymiary w jakich są dostępne pozwalają na wyłożenie nimi elewacji, ścian wewnętrznych oraz naturalnie podłóg, gwarantując przy tym spektakularny efekt. Zaawansowana technologia produkcji umożliwiła uzyskanie elementów o wymiarach sięgających aż 100x300 cm, a niejednorodne ubarwienie przypominające powierzchnie pokryte korozją, nadają wnętrzom i elewacjom intrygujący wygląd.

Płytki xxl paragraf 8

Sypialnia-z-lazienka-marmur-maxfliz.jpg Płytki wielkoformatowe - rozmiar XXL | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

KAMIENNY SZYK

Posadzka z kamienia naturalnego wydaje się być najtrwalszym i najbardziej ekologicznym rozwiązaniem. Nie oznacza to, że jest niezniszczalna: kamień przebarwiają wszelkie kwasy, w tym ocet i kwasy owocowe, a także środki chemiczne używane do jego czyszczenia i konserwacji. A im bardziej porowata struktura kamienia, tym trudniej z niego usunąć plamy. Płytki imitujące kamień są atrakcyjną alternatywą. Znajdziemy i polerowany gres wielkoformatowy tworzący jednolite powierzchnie przywodzące na myśl marmur, i matowe płytki granitopodobne, i płytki o strukturze oraz kolorystyce do złudzenia przypominające piaskowiec, ba, nawet płytki imitujące kamienie półszlachetne jak onyx.

płytki xxl paragraf 9

Miłośnikom delikatnych, szlachetnych aranżacji z pewnością przypadną do gustu płytki gresowe z kolekcji Alabastri marki Rex, które czerpią wzorniczo wprost z przyrody. Neutralna gama barw, oryginalny deseń i duży format płytek sprawiają, że pomieszczenie zdaje się nabierać dodatkowej przestrzeni. Z kolei kolekcja La Roche marki Rex to strukturalne płytki imitujące kamień z jego charakterystycznymi przebarwieniami i niejednolitą strukturą. Występują w wielu formatach: od 60x60 cm aż do 160x320 cm w wersji magnum, dzięki czemu są mają niezwykle szeroki wachlarz potencjalnych zastosowań. Ciepła kolorystyka i naturalnie zróżnicowane natężenie deseniu pozwala na stworzenie, dzięki płytkom imitującym kamień przytulnego, harmonijnego wnętrza.

płytki xxl image grid 2a

empty
empty

płytki xxl paragraf 10

frappuccino-pollock-sypialnia-2.jpg Płytki wielkoformatowe - rozmiar XXL | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

"Tym, którzy w kamieniu najbardziej cenią szlachetność i przepych, polecamy kolekcje stworzone z wysokiej klasy materiałów - opowiada Grzegorz Broniowski, kierownik Strefy Architekta Maxfliz. Płytki te odznaczają się fantastycznymi wzorami nawiązującymi do rysunku naturalnego marmuru, które przyciągają wzrok nie tylko elegancją, ale również jakością wykonania. Przy zastosowaniu płytek wielkoformatowych uzyskujemy doskonale gładkie, lśniące powierzchnie, które świetnie podkreślą nie tylko salony, ale i kuchni czy łazienki, stając się ozdobą samą w sobie."

płytki xxl paragraf 11

urbatek-aged-clay-wielkoformatowe-blat-kuchenny.jpg Płytki wielkoformatowe - rozmiar XXL | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

ANTYBAKTERYJNOŚĆ, XXL i UltraSLIM

Włoska fabryka płytek wielkoformatowych Panaria poszła o krok dalej, i stworzyła płytki ZERO i ZERO.3. To płytki wprost idealne do zastosowania w kuchni lub łazience dzięki zastosowaniu technologi Microban. W procesie produkcji płytki natryskiwane są tlenkiem srebra, dzięki czemu gwarantują antybakteryjność, na ich powierzchni nie rozwijają się grzyby, bakterie ani inne mikroorganizmy. To nie jednak koniec zalet tej kolekcji. Przy wymiarze 100x300 cm płytki wielkoformatowe do łazienki i kuchni te mają zaledwie 3,5 mm grubości. Dzięki swojej grubości nadają się również do układania na istniejących już płytkach bez dużego obciążenia konstrukcji.

płytki xxl 2 image grid

empty
empty

płytki xxl paragraf 12

OKIEM SPECJALISTY – wypowiedź Grzegorza Broniowskiego ze Strefy Architekta w krakowskim salonie Maxfliz

O czym pamiętać gdy skusi Cię wielki format?

Jako, że niezwykle rzadko zdarzają się róże bez kolców musimy pamiętać jakie problemy montażowe mogą nieść ze sobą wielkie formaty XXL. Choć mogłoby się wydawać, że wybór płytek wielkoformatowych uprości i przyspieszy prace wykończeniowe, ich ułożenie wymaga szczególnej precyzji i staranności.

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża – szczególną uwagę należy zwrócić na jego wyrównanie. Jakiekolwiek uchybienia w tym zakresie, które przy wykorzystaniu standardowych płytek byłyby możliwe do zneutralizowania, bardzo szybko wyjdą na jaw i skutkować będą pękaniem płytek. Polecamy 'zaprzyjaźnić się' z dobrej jakości masami samopoziomującymi, zwłaszcza, gdy stosowane będą płytki typu UltraSlim.
Z tych samych powodów ważne jest zagruntowanie podłoża i użycie specjalnego kleju odkształcalnego, który gwarantuje, że podłoże będzie 'pracowało' razem z wielką płytką i stanowiło dla niej odpowiednie podparcie.

płytki xxl paragraf 12

calacatta-renoir-nat-2.jpg Płytki wielkoformatowe - rozmiar XXL | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Większość klientów i architektów marzy o efekcie jednolitej tafli i płytkach o jak najwęższych spoinach. Oczywiście przy takich formatach nie może być mowy o tzw. układaniu bezspoinowym – fuga musi przenosić naprężenia wynikające z pracy samej płytki. Przy zastosowaniu zaprawy do spoinowania o wysokich parametrach mechanicznych, która będzie skompensować te naprężenia, możemy pokusić się o wąską spoinę – jednak pod warunkiem, że płytki wielkoformatowe na podłogę lub ścianę te nie będą poddawane działaniu czynników termicznych, takich jak ogrzewanie podłogowe, ekspozycja na słońce czy mróz.

Zapraszamy do salonów Maxfliz, gdzie można na żywo zobaczyć różnicę pomiędzy płytkami standardowymi, a megaformatem XXL.

Płytki xxl nagłówek sekcji

Zobacz łazienki, w których użyto płytek XXL

płytki xxl 4 image grid

Kontakt - zostaw maila- Strefa architekta - wszystkie miasta

Zacznij z nami współpracę.

Szukasz partnera na wiele lat?  Skontaktuj się z nami, nawiążemy współpracę i przedstawimy dogodne warunki współpracy.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail