Płytki ceramiczne jak dzieła sztuki

logo_2018.png [9.00 KB]

 

Współczesne możliwości technologiczne, jakie są dostępne dla producentów płytek, aż proszą się, aby wykorzystać je do stworzenia płytek wyrastających ponad przeciętność. Potencjał jaki niosą ze sobą duże formaty i precyzyjny wydruk cyfrowy pozwalają kreować dekoracyjne panele, o niebanalnej grafice.

 

plyki wielkoformatowe maxfliz.jpg [67.60 KB]

Wykorzystuje to Mirage w swojej linii Botega 225 Allure, która była hitem na tegorocznych targach  I Saloni w Mediolanie. To płytki XL z ciekawymi motywami graficznymi – wzorami figuratywnymi, botanicznymi, geometrycznymi i abstrakcyjnymi.

Każdy element kolekcji to osobne dzieło sztuki użytkowej – może tworzyć pojedynczy, wyrazisty obraz lub powielony stanowić ceramiczny odpowiednik tapety. Tym lepszy, od swojego papierowego kuzyna, że dużo bardziej odporny na zużycie czy zabrudzenia.

Płyty mają rozmiar 120x278 centymetrów – to dość, aby w większości pomieszczeń, całą wysokość ściany pokryć jednym kawałkiem ceramiki. Mają również grubość obniżoną do 6 milimetrów. Te parametry otwierają dla Allure drzwi tych pomieszczeń, w których mogą konkurować z klasycznymi tapetami i innymi okładzinami. W łazience doskonale odnajdą się we wnętrzu kabiny prysznicowej. W kuchni mogą stanowić fartuch w strefie przygotowania posiłków, bo nic sobie nie robią z trudnych kuchennych zabrudzeń – chlapiących sosów pomidorowych czy pryskającej oliwy. W sypialni stworzą doskonałe tło dla łóżka. W pokoju dziecięcym przyjmą na siebie brudne lub tłuste ślady małych rączek.

 

 

 

płytki-wielkoformatowe-maxfliz.jpg [171.03 KB]