Patrz pod nogi! Podłogi drewniane

drewniane podłogi

NOWOŚCI <ZOBACZ> 

Podłogi są jak ubrania. Źle dobrane potrafią zepsuć całe wnętrze. A wtedy nawet najbardziej luksusowe meble czy wyszukane dzieła sztuki nie pomogą…

Francuzi nie wyobrażają sobie domu bez parkietu w jodełkę, Szwedzi kochają pobielane deski, a Polacy? Wciąż przywiązujemy do drewnianych podłóg zbyt małą uwagę. O wiele chętniej wydajemy pieniądze na dodatki, które też są ważne, ale najpierw powinniśmy zagwarantować im solidną podstawę.

Drewno jest materiałem wykończeniowym o wielu twarzach, niezwykle plastycznym i, przede wszystkim, naturalnym. Uniwersalność podłóg z drewna sprawia, że pasują one do absolutnie każdego stylu aranżacji wnętrz – odnajdą się zarówno w pofabrycznym lofcie, jak i nowoczesnym penthousie, nie wspominając już o wnętrzach klasycznych, rustykalnych czy skandynawskich. Niektóre mogą podkreślić wybrany charakter wnętrza, inne kontrastować z nim np. ocieplając minimalistyczne przestrzenie. Odpowiedni kolor drewnianej podłogi może nawet „oszukać oko” i powiększyć małe wnętrze lub nadać przytulnego charakteru dużym, otwartym przestrzeniom. Jak więc podkreślić temperament wnętrza podłogą? Oto kilka sprawdzonych sposobów.

kolor drewnaWnętrza w popularnym stylu rustykalnym i vintage ukochały sobie podłogi dębowe – w pełni wysmakowane, czerpiące z natury, ale nieco chłodne w odcieniu. A to dlatego, że w stylu tym główne skrzypce gra bogactwo dodatków, dekoracji, dywanów, pledów, zasłon oraz, a jakże – drewna. Dąb jest drewnem ”bezkonfliktowym” o najwyższym czynniku przystosowania i spójności wizualnej z całą gamą innych naturalnych materiałów. Taka podłoga jest więc zarówno piękna jak i pewna.odcienie drewna

Dąb to również świetny wybór do stylizacji nawiązujących do przeszłości – wiekowych kamienic, wiejskich domów i dworków. Nie jest jednak wykluczony do bardziej nowoczesnych aranżacji, którym potrafi dodać szyku.

Wnętrza w modnym stylu skandynawskim to idealne pole do popisu dla drewnabielonego’, które potrafi optycznie powiększyć nawet bardzo małe wnętrze. Bielone podłogi odbijają światło, dzięki czemu wnętrze wydaje się bardziej przestronne, co stanowi ogromną zaletę przy mieszkaniach niewielkich rozmiarów. Jasne kolory drewna o naturalnej, surowej strukturze to również idealne rozwiązanie do wnętrz funkcjonalnych, minimalistycznych i nowoczesnych.

deski stylizowaneHitem ostatnich sezonów są podłogi z drewna stylizowanego, które łączą w sobie ponadczasowość i prawdziwość drewna oraz oryginalny charakter podłogi postarzanej. Liczne sęki, widoczne „pęknięcia”, które przez lata tworzyła Matka Natura, zostały w nich mocno wyeksponowane, dzięki czemu podłoga taka zachwyca nietuzinkowym stylem i całkowitą naturalnością. Takie podłogi pasują najbardziej do domów pod miastem i dobrze doświetlonych wnętrz, ale ich uniwersalność i naturalność sprawia, że dobrze wkomponują się niemal w każdą stylistykę.

Przestronne klasyczne wnętrza lubią podłogi ciemne. A najlepiej takie z wyraźnie zarysowanym, dekoracyjnym usłojeniem. Połączenie ich ze ścianami o stonowanych barwach i z rozłożystymi meblami da efekt niewymuszonej elegancji i ponadczasowego szyku. Należy jednak pamiętać o tym, aby do wnętrz klasycznych dobrać odpowiedni gatunek drewna na podłogę – na przykład we wnętrzu klasycznie angielskim nie powinno się stosować, tak popularnego ostatnio drewna egzotycznego, a raczej skłaniać się w stronę „rodzimych” gatunków takich jak dąb.

Inaczej urządzimy dom nowoczesny – tu można do woli bawić się formą i kolorem. Minimalistyczne, otwarte przestrzenie o jasnych ścianach i dużych oknach lubią mieć kontrast na podłodze – tu również polecamy więc podłogi ciemne, zarówno te egzotyczne, rodzime, postarzane i z charakterystycznymi przebarwieniami. Taka podłoga, wyeksponowana na większej przestrzeni, zaprezentuje bogactwo naturalnych odcieni drewna.

Deski warstwowe podłogi drewniane

MIESZKAJ ZDROWO i pięknie - ter Hürne to wybór jakości

ter Hürne to niemieckie przedsiębiorstwo rodzinne, które od ponad 50 lat odpowiedzialnie rozwija trwałe i zdrowe produkty, spełniające najwyższe standardy funkcyjne i estetyczne. Z pasją, know-how oraz wyczuciem dobrego wzornictwa tworzą wyjątkowe podłogi drewniane, łączące w sobie tradycyjną sztukę rzemieślniczą i wyszukaną technologię. Każda podłoga drewniana firmy ter Hürne to prawdziwy unikat pod Twoimi stopami, wyróżniający się bezkompromisową jakością. To stanowi różnicę.


Parkiet do domuTradycyjne rzemiosło połączone z nowymi technologiami

Autentyczne jest tylko to, co jest naturalne. Naturalności nie można wymusić, wypracować, rozwinąć. Dlatego przy wyborze drewna zwraca się uwagę na pochodzenie i tym samym zalety materiału. W przypadku parkietów z serii Unique ter Hürne koncentruje się na wydobyciu piękna tego, co powstało z natury. Wszystkie produkty z serii Unique są ręcznie wykonanymi unikatami – made in Südlohn. Poczujesz to, zobaczysz i docenisz. Technolodzy drewna sprawdzają każdą pojedynczą deskę podłogową i ręcznie kształtują naturalne procesy z niezwykłą dokładnością i autentycznością tak, jakby zostały zaplanowane przez naturę. Podkreślają jego zalety, akcentują i kładą duży nacisk na zachowanie jego wyjątkowości.

Deski podłogowe ter HurneStworzenie tej serii to odpowiedź na oczekiwania użytkowników, którzy poszukują podłogi ponadczasowej i jedynej w swoim rodzaju. Surowiec wybrany do produkcji tych podłóg cechuje bogaty rysunek, zróżnicowana kolorystyka, a także naturalne walory estetyczne, takie jak delikatne pęknięcia, sęki, przebarwienia.

Podłogi z serii Unique doskonale komponują się ze szkłem, stalą czy architektonicznym betonem, dlatego stanowią idealne uzupełnienie industrialnych i loftowych aranżacji. Świetnie prezentują się również we wnętrzach rustykalnych, skandynawskich oraz tych, utrzymanych w stylistyce prowansalskiej. Zestawione z modnymi odcieniami turkusów i zieleni, stworzą wnętrza o niepowtarzalnym charakterze. Przekonaj się sam, pozwól przemówić Twoim zmysłom.

Struktura produktu – perfekcyjna forma

Drewno jest „żywym” materiałem. Nieustannie pracuje – szczególnie przy zmianie wilgotności powietrza. Mimo to deska podłogowa musi zachować stabilny kształt, aby można było ją prawidłowo ułożyć i aby nie odkształcała się po ułożeniu. Konstrukcja warstwy środkowej pozwala zapewnić neutralizację sił naprężających, oddziałujących na siebie przez poszczególne warstwy parkietu. W ten sposób powstaje przemyślana stabilność konstrukcji.
Jako warstwy środkowej używa się lameli z drewna litego ze słojami rocznymi drewna ułożonymi pionowo – wyszukany kawałek drewna, wyróżniający się wyjątkową stabilnością. Między poszczególnymi lamelami zostawia się dodatkowo kanały powietrzne, zapewniające optymalny rozkład wilgotności w drewnie.

 

 

promocja-podlogi.jpg [796.36 KB]

Zobacz katalog podłóg drewnianych ter Hurne, podłogi drewniane

POBIERZ KATALOG


Możesz odetchnąć

Czyste, nieskażone powietrze w pomieszczeniach jest obecnie czymś więcej niż tylko warunkiem dobrego samopoczucia, zdrowia i wysokiej jakości życia. Jako producent wyrobów do wykańczania wnętrz ter Hürne ponosi odpowiedzialność względem swoich klientów za utrzymanie biologii mieszkań oraz stara się sumiennie i wyraźnie sprostać tym oczekiwaniom.

Dlatego co roku dobrowolnie poddają się zewnętrznej kontroli, przeprowadzanej przez renomowaną organizację eco-Institut. Certyfikacja ta oznacza, że produkty wyróżniają się wyjątkowo niewielkimi emisjami i tym samym zapewniają zdrową atmosferę mieszkań.

Rafał Madejczyk MaxflizBardzo wymagające wytyczne eco-Institut wykraczają daleko poza rozporządzenia prawne. Właśnie dlatego wybór ter Hürne jest bardzo dobrym wyborem mieszkania w zdrowej atmosferze i czystym środowisku.

 

Artykuł przygotowała: Monika Turska - redaktor naczelna Magnetyzmu Formy

 

Rafał Madejczyk - konsultant handlowy Maxfliz
email: rafal.madejczyk@maxfliz.pl
tel.: + 48 512 260 916