Oświetlenie łazienki funkcjonalne i bezpieczne

Oświetlenie łazienkowe biała łazienka

Łazienka to miejsce szczególne. Nie dość, że w wielu z nich brak okna, co zmusza domowników do używania sztucznego oświetlenia o każdej porze dnia, to w dodatku wilgoć i ewentualny kontakt z wodą nakazują stosowanie opraw oświetleniowych o podwyższonym stopniu ochrony, zapewniających bezpieczeństwo korzystających z łazienki. Wybierając oświetlenie do łazienki najczęściej – obok bezpieczeństwa – kierujemy się funkcjonalnością. Warto jednak pamiętać, że lampy do łazienki, nawet w niewielkim pomieszczeniu, dają dużo możliwości aranżacyjnych.

Oświetlenie łazienek– kluczowe wskazówki

lampy wpuszczane w sufit
Kinkiet regulowanyNajważniejsze: wybierając oświetlenie łazienkowe, nie ograniczajmy się wyłącznie do górnego światła. Pomysłowo rozplanowane źródła światła nadadzą pomieszczeniu głębi i charakteru. Oświetlenie lustra w łazience to priorytet. Wiele osób popełnia błąd montując oświetlenie nad lustrem – powoduje to powstawanie na twarzy użytkownika mocnego cienia, który utrudnia codzienny makijaż lub golenie. Dobrym rozwiązaniem jest zamieszczenie kinkietów do łazienki lub opraw liniowych po obydwu stronach lustra.

Warto zwrócić uwagę na temperaturę barwową oświetlenia do łazienki – najlepiej stosować oświetlenie zbliżone do naturalnego światła słonecznego. Uniknie się w ten sposób przekłamania kolorów, co jest istotne przy np. makijażu. Nad wanną lub kabiną prysznicową oświetlenie konieczne jest oświetlenie akcentujące, szczególnie gdy strefa kąpielowa jest wydzielona ścianką. Nawet niewysoka ścianka ogranicza dostęp światła z innych stref, a podczas kąpieli oświetlenie górne może być zbyt intensywne.Kinkiet złoty Organic

Oświetlenie akcentujące a efekt aranżacyjny

Światło może kreować wnętrze – powiększać optycznie, rozjaśniać, budować nastrój. Jak osiągnąć taki efekt w łazience? Obok oświetlenia ogólnego i oświetlenia lustra, w łazience możemy wprowadzić oświetlenie akcentujące. To doskonały sposób na tworzenie odpowiedniego nastroju, uwypuklenie elementów pomieszczenia, np. faktury płytek i pięknych gadżetów. Niezrównane jest tu przytłumione światło punktowe lub taśmy LED – podświetlając szklaną półkę, wnęki, krawędź blatu umywalki albo podcięcie pod wanną, można zyskać wrażenie dodatkowej przestrzeni.

Różne barwy oświetlenia do łazienki

Ogromne znaczenie ma też barwa światła i jego intensywność. Jasne, zimne światło pobudza i powiększa optycznie łazienkę. Światło o ciepłej barwie służy odprężeniu, np. podczas kąpieli. Zaletą LED jest też możliwość świecenia na kolorowo. Wygodnie, gdy oświetlenie łazienek sterowane jest pilotem. To już zapowiedź kąpieli z chromoterapią: niebieski uspokaja, czerwony dodaje energii, fioletowy wprowadza w dobry nastrój. Także producenci baterii łazienkowych oferują słuchawki, wylewki i deszczownice z diodami LED – takie barwienie wody znajduje wielu zwolenników.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na lampy  na naszej stronie, lub do salonów Maxfliz, gdzie doświadczeni doradcy dobiorą odpowiednie lampy do łazienki do Państwa łazienki.

Oświetlenie Kraków
+48 12 211 21 60, +48 12 211 21 61, oswietlenie.krakow@max-fliz.pl

Oświetlenie Katowice
+48 32 720 92 23, +48 668 399 616, lampy.katowice@max-fliz.pl

Oświetlenie Wrocław
+48 71 722 37 20, +48 71 722 37 22, lampy.wroclaw@max-fliz.pl