Oświetlenie łazienki funkcjonalne i bezpieczne

 

Oświetlenie do łazienki – na co należy zwrócić uwagę? 

 Koniecznie chcemy zaznaczyć, że wybierając oświetlenie do łazienki, nie musisz ograniczać się wyłącznie do górnego światła. Pomysłowo rozplanowane źródła światła nadadzą pomieszczeniu głębi i charakteru.  

Oświetlenie lustra w łazience to priorytet. Wiele osób popełnia błąd, montując oświetlenie nad lustrem - powoduje to powstawanie na twarzy użytkownika mocnego cienia, który utrudnia codzienny makijaż lub golenie. Dobrym rozwiązaniem jest zamieszczenie kinkietów do łazienki lub opraw liniowych po obydwu stronach lustra. 

Umieszczenie kinkietów po obu stronach lustra to świetny pomysł.

 

Warto zwrócić uwagę na temperaturę barwową oświetlenia do łazienki - najlepiej stosować światło zbliżone do naturalnego, słonecznego. Uniknie się w ten sposób przekłamania kolorów, co jest istotne na przykład przy makijażu.  

Nad wanną lub kabiną prysznicową konieczne jest oświetlenie akcentujące, szczególnie gdy strefa kąpielowa jest wydzielona ścianką. Nawet niewysoka ścianka ogranicza dostęp światła z innych stref, a podczas kąpieli oświetlenie górne może być zbyt intensywne. 

 

Nad wanną wskazane jest oświetlenie akcentujące.

Lampy, które stworzą w Twojej łazience niepowtarzalny klimat.

 

Jak dobrze zaplanować oświetlenie do łazienki? 

Światło może kreować wnętrze - powiększać optycznie, rozjaśniać, budować nastrój. Jak osiągnąć taki efekt w łazience? Obok oświetlenia ogólnego i oświetlenia lustra, w łazience możemy wprowadzić oświetlenie akcentujące. To doskonały sposób na tworzenie odpowiedniego nastroju, uwypuklenie elementów pomieszczenia, np. faktury płytek i pięknych gadżetów. Niezrównane jest tu przytłumione światło punktowe lub taśmy LED - podświetlając szklaną półkę, wnęki, krawędź blatu umywalki albo podcięcie pod wanną, można zyskać wrażenie dodatkowej przestrzeni. 

Taśmy ledowe umieszczone w okolicach lustra.

Taśmy ledowe oryginalnie doświetlające łazienkę.

 

Oświetlenie do łazienki wcale nie musi być białe. 

 Ogromne znaczenie ma też barwa światła i jego intensywność. Jasne, zimne światło pobudza i powiększa optycznie łazienkę. Światło o ciepłej barwie służy odprężeniu, np. podczas kąpieli. Zaletą LED jest też możliwość świecenia na kolorowo. Wygodnie, gdy oświetlenie łazienek sterowane jest pilotem. To już zapowiedź kąpieli z chromoterapią: niebieski uspokaja, czerwony dodaje energii, fioletowy wprowadza w dobry nastrój. Producenci baterii łazienkowych oferują już też słuchawki, wylewki i deszczownice z diodami LED – takie barwienie wody znajduje naprawdę wielu zwolenników. 

Klimatyczne złote kinkeity z ciepłym światłem nad wanną.

 Kinkiety, dające ciepłe światło, pięknie wyglądają na wzorzystych ścianach.

Kiedy już wiesz, jakie oświetlenie do łazienki wybrać, zachęcamy do zapoznania się z naszą bardzo szeroką ofertą pięknych lamp, kinkietów i innych akcesoriów oświetlenia. 

 

Zapraszamy też do stacjonarnych salonów Maxfliz, gdzie doświadczeni doradcy dobiorą odpowiednie oświetlenie do Twojej łazienki.