Mała łazienka z wanną.

Posiadania małej łazienki, nie przekreśla Twoich marzeń o wygodnej wannie.

 

Czy wanna pasuje tylko do dużej łazienki? 

Żeby, nie trzymać Cię długo w niepewności: otóż nie i jeszcze raz nie! Nawet jeśli Twoja łazienka ma niewielką powierzchnię wciąż możesz wstawić do niej wannę. 

Musisz oczywiście pamiętać kilku rzeczach podczas aranżacji małej łazienki z wanną, ale absolutnie nie musisz rezygnować z wygodny, ulubionych kolorów, czy samego stylu wnętrza. Fakt, w małej przestrzeni wszystko musi być przemyślanie i funkcjonalnie zaaranżowane, mała łazienka wymaga zupełnie innego sposobu aranżacji wnętrza, to jednak teraz już żaden problem. 

Na szczęście, przy obecnym wyborze produktów dedykowanych małym łazienkom, posiadanie niewielkiej przestrzeni nie oznacza jednocześnie, rezygnacji ze wspaniałych chwil w relaksującej kąpieli w wannie. Możesz to też urządzić tak, by wciąż było nie tylko wygodnie, ale i w zgodzie z najnowocześniejszymi trendami.  

W naszych kolekcjach ceramiki łazienkowej, znajdziesz wiele rozwiązań zarówno do dużej łazienki jak i tych wanien, które dopasowane są do niewielkich metraży. Dobranie odpowiedniego wyposażenia do małej łazienki wcale nie musi być dużym wyzwaniem. 

Szeroka oferta ceramiki łazienkowej Maxfliz, przewiduje również wanny do montażu na niewielkiej przestrzeni.

 

Jaka wanna najlepsza do małej łazienki? 

O czym musimy pamiętać, wybierając wannę do małej łazienki? Przede wszystkim oczywiście o potrzebach i oczekiwaniach jej użytkowników. 

O tym, że wanna to świetne rozwiązanie na przykład przy posiadaniu małych dzieci, doskonale wiedzą sami rodzice. Jeśli zamiast szybkich pryszniców Twoi domownicy wolą relaksujące kąpiel, cóż, wanna i tylko wanna. 

Bardzo istotne jest też miejsce, w której wanna ma stanąć oraz oczywiście dostępną na nią przestrzeń. Tu padnie pytanie, czy więc na przykład wolnostojąca wanna do małej łazienki będzie dobrym pomysłem? Tak, świetnym i opowiemy o tym za chwilkę! 

Zatrzymajmy się jednak przy kluczowym zagadnieniu, jakim jest dobranie odpowiedniego wymiaru wanny. Najczęściej wykorzystywane w małych łazienkach są wanny krótkie, osiągające do 140 cm długości. Szerokość wanny wynosi wtedy do 75 cm.  

Małe - pomyślisz. Tak, ale zaręczmy Ci, że te z pozoru niewielkich rozmiarów produkty, zapewniają odpowiednią ilość miejsca na komfortową i relaksującą kąpiel, a dzieje się tak dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu wanny. To odpowiednio zaprojektowany kąt pochylenia ścian spowoduje, że kąpiel w tej niewielkiej wannie z pewnością spełni Twoje oczekiwania.  

Do konkretów, zatem: spraw sobie piękną owalną wannę wolnostojącą, jeśli marzysz o odrobinie eleganckiego luksusu w swojej niewielkie łazience. 

Owalne wanny mocno osadzone w najnowszych trendach są częstym wyborem nie tylko do małych łazienek, ale z doświadczenia wiemy, że te najczęściej wybierane to właśnie te dedykowane do niewielkich przestrzeni. Dodatkowo, co bardzo owalne kształty są nie tylko stylowe i eleganckie, ale i niezmiernie wygodne.  

Chyba nie musimy nikogo przekonywać, że to wanny wolnostojące robią we wnętrzach łazienkowych najlepsze wrażenie. Stylowe, romantyczne, majestatyczne, a co najważniejsze ponadczasowe i zawsze w trendach. 

Dlatego Twoja mała łazienka na przykład z naszą owalną wanną Gemini ustawioną dokładnie tam, gdzie marzysz, szybko stanie się centrum domowego SPA. 

Zgrabna owalna wanna wolnostojąca to doskonałe rozwiązanie do małych powierzchni.

Czy w małej łazience można umieścić tylko wannę wolnostojącą? 

To z pewnością jedno z lepszych rozwiązań, bo poza walorami estetycznymi, o który już wspominaliśmy, możesz taką wannę umieścić w dowolnym miejscu w łazience. 

Ale, nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie. Wanny dedykowane do małych łazienek są najczęściej 20, a nawet 40 cm krótsze od klasycznych model, jak w przypadku modeli firmy Besco. 

Jeśli marzysz o łazience w stylu Glamour, ten piękny model o geometrycznych skosach, przylegający do ściany, będzie doskonałym wyborem. 

Geometryczne eleganckie kształty wanny dodadzą wnętrzu nutkę klimatu Glamour.

Mała łazienka z wanną, tak jak zamarzysz. 

Na koniec, tylko przypomnimy, że przy aranżacji małej łazienki z wanną nic nie stoi na przeszkodzie, by trochę zaszaleć z kolorami czy fakturami, ale nie warto przesadzać z meblami. Aranżując łazienkę, gdzie to mała wanna ma stanowić centrum, starajmy się nie przytłoczyć ani zagracić powierzchni. W tym celu na przykład, zrezygnować zupełnie ze stojących szafek, a zamiast nich wybrać takie, które można powiesić.  Skupmy się także, na tym, jak można dobrze zagospodarować wszystkie dostępne w łazience wnęki i narożniki. Może właśnie tutaj warto postawiać niewielki mebel lub inny dodatek. 

Małe przestrzenie także pokochają kolor i fakturę.

Ciekawe tekstury i intensywne kolory, potrafią świetnie zaprezentować się i w małej przestrzeni.

Podsumowując, mała łazienka z wanną jest absolutnie w Twoim zasięgu, o ile już nie korzystasz właśnie z relaksującej kąpieli czytając ten artykuł. 

Jeśli tak się zdążyło, że wciąż nie jesteś fanem wanny, czy to w dużej czy małej łazience, zapraszamy do lektury: historii wanny, może zmienisz zdanie