Komfort na doby - jak zaprojektowano apartament na krótki termin?

Kraków. Miasto tętniące życiem zarówno dniem i nocą, co roku przyciąga coraz liczniejsze rzesze gości. Wielu z nich poszukuje już nie najtańszego hostelu ale wygodnego i świetnie zlokalizowanego apartamentu do własnej dyspozycji. W odróżnieniu od hoteli, studia na wynajem krótkoterminowy oferują dużą dozę wolności oraz prywatność i są to ich główne atuty w oczach turystów. Przyjmuje się natomiast, że właścicielom mieszkań wynajem krótkoterminowy pozwala na większe zyski niż wynajem standardowy. Nieruchomości takie znaleźć można zarówno w obrębie Starego Miasta, a także w nieco mniej ruchliwych dzielnicach zlokalizowanych w okolicach tzw. II obwodnicy.

mieszkanie na wynajem realizacja MAxfliz

Właśnie z myślą o wymagających gościach, przy ulicy Lubelskiej w Krakowie, w pofabrycznym budynku powstał apartament o podwyższonym standardzie. Zaprojektowane, przez architekt wnętrz Ewelinę Nowakowską-Matoga z Pracowni Nova, mieszkanie charakteryzuje prostota ale też niewymuszona elegancja. Wysokie na ponad 3 metry studio z wysokimi oknami jest pełne naturalnego światła i rozciąga się z niego widok na panoramę miasta.

Zamysłem projektantki było stworzenie z jednej przestrzeni, jaką zaproponował deweloper we wstępnym projekcie aranżacji – dwóch: pokoju dziennego z aneksem kuchennym oraz niewielkiej sypialni, która poprzez szklane, chowające się w ścianie drzwi, jest odseparowana ale jej przestrzeń nie jest zamknięta. Pierwotny układ trzydziestometrowego mieszkania nie dawał szans innych niż postawienie ściany w jego centrum i wydzielenie obu pomieszczeń. Ten odważny pomysł bardzo spodobał się właścicielom mieszkania i został finalnie zrealizowany.

Mieszkanie na wynajem KRaków projekty wnętrz

Paleta kolorów zaproponowana przez architektkę jest dość neutralna. Lekko bielony dąb na posadzce oraz metaliczne, miedziano-złote odcienie na ścianie w sercu mieszkania i na zasłonach, skontrastowane są z brunatnym blatem kuchennym oraz czarnymi lampami dekoracyjnymi. Tak zestawione kolory, ożywione są akcentami w postaci turkusowych poduch, a także obrazu nad sofą.
Kuchnię w klasycznej bieli zdobi dekorowana płytka ścienna w opasce z polerowanego kamienia Labrador Antic Brown.
Szafa ubraniowa o dużych gabarytach wszystkie ścianki ma obłożone lustrem dzięki czemu „wprowadza” światło oraz widok zza okna do wnętrza pokoju dziennego. Tworzy także zabawne efekty wizualne.

Sypialnia z wielkim óżkiem mieszkanie na wynajem KRaków MAxfliz

Sypialnię właściwie w całości wypełnia łóżko z wysokim na dwa metry tapicerowanym zagłówkiem, po jego bokach znajdują się projektowane przez Pracownię stoliki nocne.
Wnętrze łazienki, zostało zaprojektowane w tonacji dużo chłodniejszej niż pozostała część apartamentu. Zastosowano płytki inspirowane klasycznym marmurem i dzięki nim niewielka powierzchnia łazienki wydaje się większa. Natomiast detale ocieplające aranżacje tego pomieszczenia wykonane zostały w kolorze miedzi.

Zwykle apartamenty wynajmowane na krótki okres czasu są lepiej wyposażone niż te wynajmowane tradycyjnie. Ponieważ w studio na Lubelskiej założeniem było stworzenie przestrzeni o podwyższonym standardzie, dopełniono wszelkich starań, aby mieszkanie oprócz wysokiej jakości mebli, sprzętów AGD i RTV były wzbogacone o takie elementy jak platforma gier PS, elektryczne zasłony, dostęp do Internetu i telewizję kablową.

Projekt: Ewelina Nowakowska-Matoga, PRACOWNIA NOVA
Foto: Anna Kurnyta, NIEWFORMIE STUDIO
Ceramika artystyczna: PRACOWNIA CERAMICZNA LGOTA NADWARCIE

Wynajem na krótki termin Kraków wnętrza Maxfliz realizacje projekty
mieszkanie na wynajem realizacja Maxfliz
Mieszkanie na krótki termin realizacja MAxfliz mieszkanie na wynajem
Sypialnia z wielkim łóżkiem realizacja MAxfliz mieszkanie na wynajem
Mieszkanie na wynajem Kraków realizacje MAxfliz salon wyposażenia wnętrz
Sypialnia z wielkim łóżkiem realizacja MAxfliz mieszkanie na wynajem