Kolorowa armatura w łazience

Niegdyś armatura łazienkowa była tylko koniecznym, funkcjonalnym dodatkiem. Zwracało się uwagę raczej na jakość jej wykonania, ewentualnie kształt dopasowany do wymiarów ceramiki. Dzisiaj projekty nowoczesnych baterii umywalkowych, wannowych i prysznicowych oraz deszczownic zachwycają nie tylko formą, ale też kolorem i wykończeniem. Sprawdź, jakie masz możliwości.  

shutterstock_2192683273 (1).jpg [171.34 KB]

Kolorowe umywalki, krany i deszczownice to produkty wyposażenia łazienkowego, które są dostępne w różnych kolorach i stylach. Z pewnością dodają koloru i oryginalności wnętrzu. Są one dostępne w różnych materiałach, takich jak stal nierdzewna, miedź, mosiądz i plastik, i mogą być zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne. Zobacz, dlaczego warto wprowadzić kolorową armaturę do łazienki. 

Kolorowa armatura – rewolucja w wyborze dodatków do łazienki 

W projektach współczesnych łazienek skupiamy się nie tylko na wyborze płytek i ceramiki, ale też na detalach. Jednymi z najważniejszych są wszelkiego rodzaju baterie. Występują one w różnych stylach: od retro, po ultranowoczesne i minimalistyczne.  

Catelan Italia, Drop (2).png [1.90 MB]

Avexa, Copper Brushed   

 

To one mogą przyciągać uwagę w całej aranżacji, stawiać kropkę nad i całej stylizacji wnętrza. Producenci tacy jak np. Hansgrohe, Gessi, Omnires prześcigają się w wymyślaniu nowych form wyrazu dla tych elementów designu. Powstają więc nie tylko klasyczne srebrne, błyszczące baterie i deszczownice, ale też tego typu elementy: 

  • w nietypowych odcieniach srebra, o matowej powierzchni; 
  • czarne błyszczące lub matowe; 
  • złote w żółtym odcieniu w połysku lub macie; 
  • w odcieniu różowego złota; 
  • miedziane;
  • kolorowe, np. czerwone, żółte, granatowe. 

Wybór jest szeroki, co daje nam wiele możliwości uzyskania naprawdę niebanalnych kompozycji we wnętrzach. 

Catelan Italia, Drop (3).png [2.17 MB]

Orodesign, Brushed Copper   

 

Jak dobrać baterie łazienkowe do aranżacji? 

Kolorowe baterie łazienkowe wybiera się, aby: 

  • stworzyć kolorystyczną klamrę z dodatków,  
  • nawiązać do palety barw wykorzystanej w aranżacji  
  • zwrócić uwagę na detal. 

Catelan Italia, Drop (4).png [1.72 MB]

W pierwszym wypadku dobrze sprawdzi się zestaw: bateria umywalkowa, wannowa, prysznicowa oraz deszczownica w jednym kolorze, który odcinać będzie się od podstawowych barw w pomieszczeniu. Działajmy więc na zasadzie kontrastu, który może być subtelny (np. złote dodatki do jasnej łazienki, pastelowa armatura w białej aranżacji) lub mocny (intensywne barwy przy czerni lub bieli, zestawienie kolorów uzupełniających się lub przeciwstawnych, np. czerwieni z niebieskim lub zielonym). 

Catelan Italia, Drop (5).png [1.10 MB]

  Orodesign, Series 800 Black   

Jeśli chcemy, aby armatura nawiązywała do kolorystyki wnętrza, zwróćmy uwagę na temperaturę barwową. Jeśli dominują chłodne tony, zdecydujmy się na baterie w odcieniach szarości, niebieskiego, srebra lub kolorach neutralnych. Jeśli wybieramy ciepłą kolorystykę, możemy wybrać żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy lub ponownie barwy uznawane za neutralne. 

sanibell-bv-IPyaYDuC39g-unsplash.jpg [642.42 KB]

Przy koncepcji zwrócenia uwagi na detal, zdecydujmy się na mocny kontrast w dodatkach. Niech armatura stanie się najważniejszym punktem kolorystycznym i wybija się z całości. 

Catelan Italia, Drop (7).png [1.24 MB]

  Orodesign, Series 800 White 

Armatura w kolorze miedzi czy czerni? Nasze pomysły na wyróżnienie detalu 

Modną ostatnio złamaną kolorystykę z lekką domieszką szarości wykorzystała marka Axor. Prosta forma baterii łazienkowych została podkreślona zgaszonymi barwami: pomarańczu, szałwiowej zieleni, morskiej niebieskości, grafitu, delikatnej szarości i beżu. W inspiracjach designerów łączy się je z podobną kolorystyką.  

 

Zrzut ekranu 2023-01-27 114748.png [987.36 KB]

Axor, Citterio 

Można jednak postawić na zestawienie dwóch kolorów z tej palety, ponieważ doskonale się ona uzupełnia. Szałwiowa zieleń świetnie wybrzmi na łososiowych płytkach, a grafitowe płytki zyskają ciekawy kontrapunkt w postaci morskiego zestawu armatury. Wszystkie kolory od Axor doskonale wyglądać będą także na bazie z bieli, szarości, czerni czy beżu. 

 

Zrzut ekranu 2023-01-27 114812.png [800.56 KB]

Axor, One 

Ciekawą propozycją, choć tylko delikatnie odbiegającą od klasyki, jest armatura łazienkowa marki Gessi w kolorze rose gold. Różowe złoto od kilku sezonów jest designerskim hitem. Nie tak oczywiste jak żółte złoto i jednocześnie nie tak odważne jak mocne kolory, łączy miłośników elegancji i nieszablonowości. W matowej wersji zyskuje jeszcze bardziej, bo staje się nietypowym rozwiązaniem na miarę nowoczesnych wnętrz. 

anello2020-gallery-img20.jpg [225.47 KB]

Gessi, Anello 

Jeśli te propozycje są zbyt subtelne, można postawić na serię Origini od Gessi, w której oprócz matowego złota znaleźć można również armaturę w kolorze ochry. Wszystko zamknięte w ultranowoczesnej, minimalistycznej formie. Elektryzujący żółty odcień sprawdzi się zarówno w jasnych łazienkach, jak i tych industrialnych, w których elementy techniczne i konstrukcyjne zostają maksymalnie uwypuklone. Kolor ten ogrzeje aranżację opartą na bieli, podkreśli ciepło beżu, skontrastuje się z czernią i dopełni brąz. Będzie też odpowiedni do wnętrz retro w stylu lat 60. i 70. XX w. 

gessi-origini_11.jpg [285.77 KB]

gessi-origini_06.jpg [254.97 KB]

Gessi, Origini 

W serii Origini Gessi znajdziemy też kolor zgaszonej ciemnej zieleni, który podkreśli aranżację stworzoną w stylu urban jungle lub doda nieco barw do stylu skandynawskiego. Będzie odpowiedni wszędzie tam, gdzie stawia się na organiczne połączenie z naturą.  

Gessi-origini_29.jpg [128.03 KB]

Gessi-origini_30.jpg [148.60 KB]

Gessi, Origini 

Podobnie zresztą jak dwa kolejne kolory wybrane przez Gessi: czerwień w odcieniu gliny oraz beż o lekko różowych tonach. Barwy ziemi dobrze komponować się będą z marmurem i drewnem. Przykują uwagę swoją oryginalnością, ale nie będą mocno wybijać się w projekcie, nie zaburzą jego harmonii i spokoju. 

Gessi-origini_22.jpg [152.40 KB]

Gessi-origini_20.jpg [48.07 KB]