Jakie lustro dobrze sprawdzi się w małej łazience?

Cerchio-Z-lustro-maxfliz-wnetrza-meble-lazienki.jpg [269.35 KB]

Jakie lustro do małej łazienki?

Kompletnie urządzona łazienka to taka, w której wisi lustro. Ogromne znaczenie ma wówczas, kiedy trzeba umieścić je na niewielkiej przestrzeni. Wówczas będzie pełniło nie tylko rolę estetyczną, ale także funkcjonalną, ponieważ optyczne powiększenie przestrzeni to jedno z zadań, jakie się przed nim stawia. Jakie lustro wybrać, aby być z niego w 100% zadowolonym?

Każdego dnia domownicy spędzają w łazience sporo czasu. Nie tylko biorą kąpiel, czy myją zęby. Poddają się także wielu zabiegom pielęgnacyjnym, które bez lustra trudno byłoby wykonać. Golenie, czesanie się, czy wykonywanie makijażu byłoby niemożliwe, gdyby w łazience nie było odbijającej nasze oblicze tafli. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru, by cieszyć się funkcjonalnym i estetycznym produktem?

Parametry, które trzeba wziąć pod uwagę.

Wybierając lustro do łazienki, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które z pewnością pomogą podjąć ostateczną decyzję.

cerchio-lustro-maxfliz-meble-dodatki-led.png [1.54 MB]
Wielkość ma znaczenie.

Szczególnie w małych pomieszczeniach rozmiar będzie miał istotny wpływ na efekt końcowy i funkcjonalność produktu. Aby w małej łazience lustro nie wyglądało kuriozalnie, wbrew pozorom lepiej wybrać większy model. Mały kompletnie się tutaj nie sprawdzi. Większy model optycznie powiększy pomieszczenie. Doskonale w tym wypadku będzie wyglądała tafla bez ram, które można wpasować pomiędzy płytki. Decydując się na lustro do małej łazienki warto pamiętać, aby szerokość była proporcjonalna do wysokości elementu. Wówczas będzie prezentował się niezwykle efektownie.

lustra-maxfliz-krakow.png [1.19 MB]
Kształt lustra

Decydując się na duże lustra, które wypełnią przestrzeń małej łazienki, nie ulega wątpliwości, że najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj prostokątny kształt produktu. Niemniej jednak należy pamiętać, aby dopasowywać go nie tylko do metrażu, ale także upodobań i stylu, w jakim została urządzona łazienka.

lustra-duze-male-modne-maxfliz.png [1.13 MB]

Z ramą czy bez?

W małych pomieszczeniach, szczególnie tych urządzonych w stylu nowoczesnym, z pewnością sprawdzi się lustro bez ramy. Rozwiązanie to sprawi, że pomieszczenie wyda się znacznie większe, niż w rzeczywistości jest. Co więcej, taki rodzaj można z powodzeniem przykleić do ściany, dzięki czemu wtopi się w całą aranżację wnętrza. Warto również podkreślić, że z takim lustrem pomieszczenie wyda się bardziej uporządkowane, szczególnie jeśli właściciel zdecyduje się na minimalistyczny wystrój.

Duże wymagania aranżacyjne małej łazienki

Nie ulega wątpliwości, że niewielka przestrzeń jest zawsze największym wyzwaniem aranżacyjnym. Nie inaczej jest z małą łazienką. Aby była funkcjonalna, każdy jej centymetr musi zostać dobrze zaplanowany. Każdy dodatek, w tym także lustro, musi spełniać określone zadanie. W takim pomieszczeniu nie może znaleźć się żaden przypadkowy element.
Szukając odpowiednich rozwiązań, użytkownik małej łazienki musi pamiętać, że dostępne na rynku meble, które w zestawie mają lustro, nie zawsze będą najlepszym rozwiązaniem. Mogą bowiem nie spełniać oczekiwań właścicieli niewielkiej toalety, a co więcej — zanurzać harmonię całego wnętrza.