Dom sterowany smartphonem i głosem ABB-FREE@HOME

FAH_01514_a1_GB_02.jpg [1,011.17 KB]

Obecnie wymagający klienci szukają rozwiązań, które podnoszą standard i codzienne warunki ich życia. Ważne są dla nich aspekty efektywnego korzystania z budynku i energooszczędność, która zapewnia oszczędności i jest przyjazna środowisku. Dom ma być inteligentny, ale i prosty w obsłudze. To wszystko zapewnia nowy system Free@home od ABB. Dostęp do jego funkcji można mieć nie tylko poprzez konwencjonalne przełączniki, ale również w aplikacji na smartfony i tablety.

W zdigitalizowanym, zdominowanym przez urządzenia mobilne, świecie domy nie mogą pozostawać w tyle. Sterowanie oświetleniem, ogrzewaniem, urządzeniami czy roletami z dowolnego miejsca na świecie, to już nie architektura hi-tech, a codzienność. Budynki z wysokim IQ, choć naszpikowane technologiami, są przede wszystkim wygodne i dostosowują się do zmiennych potrzeb domowników.
Magnetyzm Formy artykuł o sterowaniu domu głosem.

 

 

Inteligentny dom w smartfonie

Nowy system ABB-free@home dzięki funkcji obsługi przy pomocy smartfonu lub tabletu daje domownikom nowe możliwości. Korzystanie z inteligentnego domu jest dzięki temu intuicyjne i proste, a telefon pełni funkcję pilota. Przykładowo wychodząc do pracy wystarczy jeden przycisk w darmowej aplikacji, by wyłączyć wszystkie urządzenia lub obniżyć temperaturę w pomieszczeniach.
System dostosowuje dom do potrzeb mieszkańców, zapamiętując ulubione ustawienia – oświetlenia czy temperatury w pomieszczeniach. Rano dogrzeje łazienkę. Pod kontrolą są również rolety, markizy. Można nimi sterować z dowolnego miejsca lub same dostosują się do warunków pogodowych. Np. markizy zwiną się podczas wiatru, by uniknąć zniszczeń.

Większe bezpieczeństwo

Budynek z system Free@home jest również bezpieczniejszy – w czasie nieobecności mieszkańców może symulować ich obecność, sterując oświetleniem i urządzeniami. Aplikacja w tablecie i smartfonie pokaże również kto podczas nieobecności domowników odwiedzał dom, ponieważ system jest zintegrowany z wideofonem i systemem komunikacji domowej ABB-WELCOME.Oszczędność w eksploatacji

Co bardzo ważne dla inwestorów, nakłady poniesione na system zwracają się w krótkim czasie, dzięki zapewnieniu energooszczędności i tym samym niższym kosztom eksploatacji budynku. Nowoczesne funkcje systemu umożliwiają oszczędzanie energii np. poprzez dostosowanie temperatury do trybu życia mieszkańców.
W nocy lub w czasie pracy może się ona automatycznie obniżać. System potrafi też optymalnie regulować temperaturę poprzez doświetlenie pomieszczeń w słoneczne dni sterując żaluzjami i roletami bez zbędnego wykorzystywania energii grzewczej. Ponadto montaż systemu nie wymaga dodatkowych prac budowlanych. Do jego instalacji potrzebny jest jedynie przewód magistrali.
Wszystkie te aspekty czynią system ABB-free@home innowacyjnym, ale również dostępnym dla klientów poszukujących nowoczesnych i wygodnych rozwiązań.

 

Ostatnią nowością wprowadzaną do systemu jest Sterownie Głosem.

Firma ABB wprowadziła hybrydowe rozwiązanie do rozpoznawania głosu, które stanowi połączenie systemu rozpoznawania mowy w oparciu o zasady gramatyczne oraz statystycznego modelu mowy. System może otrzymywać dane w formie mowy w oparciu o zasady gramatyczne oraz statystycznego modelu mowy. System może otrzymywać dane w formie mowy naturalnej oraz w formie poleceń – użytkownik może powiedzieć „proszę włącz światło w salonie” lub „salon — światło — włącz”.
Procesor dialogowy w systemie sterowania głosowego wykorzystuje algorytmy do rozpoznawania kontekstu i intencji użytkownika.
Szkolenie użytkowników nie jest wymagane, ponieważ model mowy dostosowuje się na podstawie słów zaprogramowanych w systemie free@home (nazw pięter budynku, pomieszczeń i funkcji).
System zbiera dane w oparciu o kontekst, ale także pobiera je z obszernej biblioteki głosowej. W przypadku otrzymania niepełnego polecenia system zapyta użytkownika o dodatkowe informacje.

ABB Contact Center
tel.: +48 222 23 77 77
e-mail: kontakt@pl.abb.com

FAH_02895_a1_GB_01aaa.jpg [199.65 KB]