Co warto wiedzieć o płytkach wielkoformatowych?

Zastanawiasz się nad doborem odpowiednich materiałów do wykończenia swojego wymarzonego mieszkania? Tradycyjne rozwiązania wydają Ci się zbyt oczywiste i mało funkcjonalne, a Twój dom posiada dużo wolnej przestrzeni, którą trzeba zagospodarować? W takim przypadku powinnaś przyjrzeć się płytkom wielkoformatowym, które nie tylko prezentują się efektownie i nowocześnie, ale również wyróżniają się nietypową formą, stwarzając jednocześnie wyjątkowy efekt lustrzanego odbicia i elegancji. Warto dodać, że z łatwością można utrzymać je w czystości.

Atlas-Concorde-Marvel-Dream-maxfliz.jpg [378.48 KB]

Wielozadaniowe płytki wielkoformatowe

Płytki wielkoformatowe to elementy, których chociaż jeden z boków ma długość 30 centymetrów. Według ekspertów, wymiary tego typu wielkoformatowych produktów powinny mieć więcej niż 45 × 45 cm, a prostokątne – minimum 30 × 60 cm. Wielkowymiarowość połączona z minimalizmem stała się nowym trendem w projektowaniu wnętrz, które wykorzystasz zarówno na ścianie, jak i na podłodze. Na szczególną uwagę zasługują płytki wielkoformatowe Atlas Concorde. Ta włoska firma, znana i ceniona za innowacyjność w projektowaniu i produkcji płytek ceramicznych, wyróżnia się wyrafinowaną estetyką, w której przeważają naturalne kolory. Włoskie płytki Atlas Concorde produkuje się z najcenniejszych materiałów kamiennych, wykazujących odporność na uszkodzenia. Płytki XXL znajdą swoje zastosowanie, zarówno w łazience, kuchni, jak i nowoczesnym salonie. Do aranżacji tychże wnętrz polecamy kolekcję Marvel. To seria inspirowana szlachetnym marmurem, która stanowi połączenie elegancji tego cenionego materiału z funkcjonalnością. Dzięki dużym rozmiarom możesz śmiało ograniczyć zastosowanie fug pomiędzy płytkami.

atlas-concorde-maxfliz.jpg [132.41 KB]

Zastosowanie wielkoformatowych płytek Atlas Concorde w mieszkaniu

Płyty wielkoformatowe Marvel doskonale komponują się z minimalistycznymi wnętrzami, podkreślając ich nowoczesny charakter. Niemniej, dobrze współgrają również z rustykalnymi aranżacjami, a nawet stylistyką glamour. Przy użyciu dużych płytek Atlas Concorde możesz uzyskać gładką, bezspoinową powierzchnię, która pasować będzie do każdego wystroju. Należy jednak pamiętać, że płytki wielkoformatowe nie mogą zdominować całej aranżacji. Stosuje się je przede wszystkim w większych, przestronnych wnętrzach.

plytki-wielkoformatowe-maxfliz-atlas-concorde.jpg [88.86 KB]

Atlas Concorde – płytki wielkoformatowe posiadające wiele korzyści

Trzeba pamiętać, że ułożenie płytek wielkoformatowych stanowi większe wyzwanie niż układanie małych. W przypadku dużego formatu niestety nie da się ukryć ani zatuszować nierówności, braku wypoziomowania czy przesunięć. Niemniej, wielkoformatowe rozwiązania stwarzają możliwość uzyskania jednolitej powierzchni, która optycznie powiększy pomieszczenie. Różnorodne formy płytek można wykorzystywać zarówno na podłodze, jak i ścianie, tworząc inspiracje do ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Warto zauważyć, iż wielkoformatowość kojarzona jest ze szlachetnymi, pełnymi luksusu pomieszczeniami, dlatego też płytki Atlas Concorde same w sobie stanowią aspekt dekoracyjny urządzanego wnętrza.

plytki-wielkoformatowe-maxfliz-atlas-concorde.jpg [550.80 KB]