Podsumowanie dnia otwartego

Podsumowanie dnia otwartego

podsumowanie dnia otwartego

W minionym tygodniu 30 listopada, odbył się dzień otwarty w dziale kuchennym w Maxfliz Katowice, który przyciągnął entuzjastów designu i miłośników zdrowego życia, bo tym razem tematem spotkania było: "Zdrowe życie zaczyna się w kuchni".

W programie paneli dyskusyjnych omawiane były m.in. zdrowe i czyste powietrze w kuchni, jak fitrować wodę z kranu, jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze kuchenne oraz ekologiczne rozwiązania do każdej kuchni.

Zainteresowanie naszymi panelami było bardzo duże. Klienci pytali o detale i aktywnie uczestniczyli w dyskusjach. W miłej atmosferze, przy kawie omawialiśmy jak wybrać idealny materiał na blat kuchenny, który przetrwa lata, zalety okapów filtrujących powietrze, również jak ograniczyć odpady plastikowe używając baterii z wbudowaną filtracją wody. W dyskusji czynny udział brali również przedstawiciele firm Falmec, Franke, Multi Stone.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz naszego kucharza, który oprócz świetnego gotowania na żywo, opowiadał o zaletach sprzętów AGD firmy Franke. Przekąski były wege zgodnie z naszym przewodnim tematem – pysznie i zdrowo!

W tym dniu nasi klienci korzystali licznie z kosultacji projektowych. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem akcją i dla tych, którzy mieli okazji dotrzeć do Katowic w sobotę mamy dobrą wiadomość. Akcja promocyjna nadal trwa, aż do 7 grudnia! Do wygrania jest kompleksowy projekt wnętrza o wartości 10 000 zł.

A już 7 grudnia wielki finał i mikołajkowe pieczenie ciasteczek na naszym dziale kuchennym. Zapraszamy wszystkich klientów a w szczególności tych najmłodszych. Spotkajmy się w Maxfliz w najbliższą sobotę.

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni. Maxfliz – zawsze o krok do przodu.

Dni otwarte działu kuchni Maxfliz w Katowicach to wydarzenie, które pozwoli Ci w zupełnie nowy sposób spojrzeć na zdrowe życie, które zaczyna się w kuchni właśnie. Nowoczesne okapy z funkcją eco, filtry wody w bateriach kuchennych, ekologia i oszczędność oświetlenia LED, meble bez szkodliwego formaldehydu, zdrowe gotowanie na żywo, panel z trenerką fitness i darmowe konsultacje projektowe. A do tego konkurs na Facebooku, w którym możesz wygrać profesjonalny projekt Twojego wnętrza o wartości nawet 10 000 zł. To wszystko już 30 listopada w Maxfliz Katowice przy al. Roździeńskiego 191.

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni

ZDROWE-ZYCIE-ZACZYNA-SIE-W-KUCHNI Zdrowe życie zaczyna się w kuchni | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni. Maxfliz – zawsze o krok do przodu.

Tak wiele mówimy ostatnio o zdrowiu i ekologii, dbamy o siebie i swoich bliskich. Pamiętamy o tym, by dobrze się odżywiać, korzystać z naturalnych produktów, pamiętać o aktywności fizycznej, wysypiać się, a pracując przy komputerze odrywać wzrok od ekranu, segregować odpady, zawsze wyłączać światło, gdy z niego nie korzystamy, nie marnować wody itd.

To wszystko jest ważne. Ale czy pamiętamy o tym, aby nasze najbliższe otoczenie sprzyjało tym eko-ideałom? Czy nasz dom i jego wnętrze jest zdrowy?

Na te pytania będziemy odpowiadać wraz z zaproszonymi gośćmi w salonie wyposażenia wnętrz Maxfliz w Katowicach podczas dnia otwartego poświęconego ekologii we wnętrzach kuchennych już w sobotę 30 listopada.

Program

Program

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni

Panele dyskusyjne, darmowe konsultacje projektowe oraz live cooking.

11:00 Dzień zaczyna się w kuchni - live cooking - Przygotowujemy zdrowe śniadanie.
12:00 Zdrowe i czyste powietrze w kuchni - Jak najprościej o nie zadbać?
12:30 Elegancki? super wytrzymały? Czyli jak wybrać idealny materiał na blat kuchenny na lata.
13:30 Jak filtrować wodę kranową? - Szybko, zdrowo - vital.
14:00 Idea work-life balans, czyli jak zachować równowagę pomiędzy pracą a zdrowym stylem życia.
15:00 Kuchnia szyta na miarę - Jak zaprojektować funkcjonalne wnętrze kuchenne?
16:00 Oszczędność i funkcjonalność - Jak wybrać oświetlenie led do wnętrza kuchennego?
16:30 Ekologiczne rozwiązania do każdej kuchni - Zaprojektuj z nami swoje wnętrze.
17:00 Słodko i zdrowo - live cooking - Przygotowujemy alternatywne desery dla całej rodziny.

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni

Zapraszamy serdecznie! Gotowanie na żywo, panel z trenerką fitness i dyskusja o nowinkach technologicznych, które sprawią, że Twoje zdrowie podziękuje Ci za zaangażowanie. A na wszystkie eko-urządzenia kuchenne podczas dni otwartych dostaniesz specjalny rabat! Bo zdrowe życie zaczyna się w kuchni.

Regulamin promocji

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni1


Architekt Jacek Pala wprowadza w temat – w jaki sposób urządzamy nasze wnętrza i jak wpływa to nie tylko na nasz komfort i estetykę, ale na nasze dobre samopoczucie i stan zdrowia.

Red.: Szybkie skojarzenie – zdrowa kuchnia to… ?

Jacek Pala: Myśląc o zdrowiej kuchni każdemu z nas na myśl przychodzą lekkie potrawy pełne warzyw i owoców. Czyli jedzenie, które oczywiście ma znaczenie. Ale ja postaram się nieco zmienić Państwa tok myślenia. Niezależnie od tego czy jemy mięso, gluten, jesteśmy weganami czy wegetarianami… powinniśmy podczas projektowania kuchni pomyśleć o tym z jakich materiałów zbudowane jest nasze wnętrze.

Kuchnia to przede wszystkim meble, urządzając ją myślimy o stylu, kolorze frontów, urządzeniach AGD. Mało kto zwraca uwagę na zawartość związków chemicznych w płytach meblowych, czy lakierach którym pokryte są fronty. Podczas panelu dyskusyjnego opowiem jak wygląda zdrowa i ekologiczna kuchnia, a przede wszystkim jakie materiały wybrać, aby nie wydzielały one do naszego powietrza niechcianych formaldehydów i nie zatruwały nas i naszych bliskich. Pomoże mi w tym pracownik niemieckiej firmy Hacker, która wprowadziła systemy PURemission i PUResist redukujące ilość szkodliwego formaldehydu w swoich materiałach. W zdrowej kuchni - zdrowy duch.

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni2

kuchnie-maxfliz Zdrowe życie zaczyna się w kuchni | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Red.: O czym musimy pamiętać podczas projektowania zdrowego wnętrza?

Jacek Pala: Planując remont czy też urządzając naszą nową inwestycję, nasze wymarzone M, przede wszystkim myślimy o stylu w jakim będzie ono urządzone. Jedni chcą mieszkać w przytulnych i ciepłych wnętrzach, drudzy w nowoczesnych i minimalistycznych przestrzeniach. Ale wszyscy, niezależnie od stylu, powinni pomyśleć o tym, czy ich dom lub mieszkanie będzie wykończone w „zdrowy” sposób.Korzystanie z naturalnych materiałów to jedna z metod. Ale zupełnie czymś innym jest stosowanie materiałów ekologicznych. Bardzo często ekologiczne wnętrza kojarzą nam się z jasnym drewnem i wszechobecną zielenią. Proszę Państwa nic bardziej mylnego, rozmawiamy o czymś zupełnie innym.Ekologiczny proces produkcji materiałów budowlanych ma głębsze znaczenie i dba o globalną kondycję naszej planety. Ale oddziaływanie tych materiałów na nas i nasze otoczenie to już zupełnie inna bajka.

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni3

katowice-kuchnie Zdrowe życie zaczyna się w kuchni | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Red.: W takim razie co możemy zmienić w naszym najbliższym otoczeniu?

Jacek Pala: Zacznijmy od powietrza. Coraz częściej w nowych budynkach stosujemy rekuperację, wentylację mechaniczną powietrza z zastosowaniem dodatkowej filtracji. Mieszkamy na Śląsku – nieustanny smog i zanieczyszczenie powietrza w naszym otoczeniu nie sprzyja jakości naszego życia. Ma to wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Media i Ministerstwo Środowiska alarmują o stale przekroczonym poziomie dopuszczalnych zanieczyszczeń w powietrzu. Czy możemy to zmienić? Zmienić, ale w nieco łatwiejszy sposób niż budowanie nowego domu? Tak! W domach i mieszkaniach możemy dbać o jakość powietrza i to w niespodziewanie łatwy sposób, np. poprzez stosowanie lamp i okapów z dodatkową funkcją eco z firmy Falmec. Urządzenia wyposażone są w specjalne czujniki, dzięki którym jakość naszego powietrza jest stale monitorowana.

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni4

katowice-maxfliz-kuchnie Zdrowe życie zaczyna się w kuchni | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Red.: Ziemia – nasza błękitna planeta walczy z deficytami wody pitnej. Czy na to też w zaciszu własnej kuchni możemy coś zaradzić?

Jacek Pala: Bardzo dobre pytanie. Zasoby bezpiecznej do picia wody kurczą się błyskawicznie, podczas gdy na Ziemi jest coraz więcej ludzi, którzy mają coraz większe potrzeby. Tymczasem  wody nie przybywa. Wśród efektów globalnego ocieplenia są powodzie i susze, które sprawiają, że kolejne społeczności nie będą miały dostępu do wody. Aby zmniejszyć jej zużycie stosujmy baterie napowietrzające. Woda pitna to również niezliczone ilości plastikowych butelek do ich transportu. Jednym z najprostszych rozwiązań jest zastosowanie opatentowanej w Szwajcarii technologii filtracji wody kranowej Franke Vital. Połączenie funkcjonalności z designem.

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni5

katowice-wnetrza Zdrowe życie zaczyna się w kuchni | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Red.: Mówiąc o zdrowej kuchni nie sposób nie myśleć o jedzeniu. Czy możemy podczas dni kuchni w Maxfliz liczyć na jakiś poczęstunek?

Jacek Pala: Oczywiście! W zdrowiej kuchni nie może zabraknąć zdrowego jedzenia, przez cały dzień będzie z nami kucharz, który opowie nam o kluczowych zagadnieniach, podpowie i pokaże w jaki sposób szybko przygotować zdrowe posiłki i oczywiście zadba o to, abyśmy nie byli głodni.

Red.: Poza jedzeniem będzie coś o zdrowej aktywności fizycznej?

Jacek Pala: Obecnie żyjemy szybko, jesteśmy zabiegani i wciąż borykamy się ze stresem. Nie jesteśmy w tym sami. Naszym gościem będzie trenerka fitness Alicja Chrabańska-Czerwińska. Pracując na co dzień w korporacji znajduje czas na pasję jaką jest aktywność fizyczna. Podpowie nam w jaki sposób wygospodarować czas na odrobinę sportu i przede wszystkim jak dobrać najlepsze dla siebie zajęcia, bo sport to nie tylko siłownia.

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni6

Red.: Podczas dni otwartych w Maxfliz do wygrania jest projekt wnętrza. Czy możesz zdradzić nam nieco więcej?

Jacek Pala: Dołączając do naszego wydarzenia na facebooku będziecie mieli Państwo okazje wziąć udział w konkursie, którego główną nagrodą jest indywidualny projekt wnętrza strefy dziennej: kuchni, jadalni oraz salonu. Projekt jest spersonalizowany pod mieszkańców i domowników. Z naszymi szczęśliwcami spotkam się osobiście w miejscu inwestycji, mój zespół dokona inwentaryzacji, a ja ustalę wszystkie wytyczne. Projekt zawiera wizualizacje oraz co istotne dokumentacje techniczną na podstawie której będzie zrealizowany projekt.
 
Red.: Jeszcze jedno pytanie. Jaka jest wartości głównej nagrody?
Jacek Pala: Koszt kompleksowego projektu wnętrza strefy dziennej to wartość 10.000 zł.

Świetnie! Sami Państwo widzicie, warto odwiedzić nasz salon, zwiększyć świadomość o nowym pojęciu ekologicznego wnętrza, zjeść coś pysznego, a także wygrać projekt wnętrza swojego wymarzonego mieszkania lub domu.

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni

Zdrowe życie zaczyna się w kuchni_konkurs

1920x845_konkurs Zdrowe życie zaczyna się w kuchni | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Konkurs !

Regulamin Konkursu