Styl nowoczesny w łazienkach - p1

Styl nowoczesny w łazienkach - aranżacje, inspiracje, wizualizacje 2022

Rok 2022 przyniósł kilka znaczących trendów dotyczących wnętrz. Kilka z nich dotyczy pomieszczeń, gdzie metraż jest niewielki, a zwłaszcza łazienki w stylu nowoczesnym. Jak urządzić nowoczesną łazienkę? Taka łazienka to pomieszczenie, w którym silnym nurtem jest czysta wizualnie dekoracja, prostota i funkcjonalność całej armatury. Łazienka służy konkretnym funkcjom, ale idealnie, gdy posiada walory estetyczne. Jednak w obliczu tak wielu produktów na rynku, trudno zdecydować się na coś konkretnego. Dlatego zapoznaj się z kilkoma wskazówkami, inspiracjami i wizualizacjami, które ułatwią Ci wybór. Warto je zobaczyć, a także skorzystać z aranżacji Maxfliz, które przygotował architekt.

Styl nowoczesny w łazienkach - p2

3_FIORDO_DUST 59,7X59,7, 59,7X119,7.jpg Styl nowoczesny w łazienkach - aranżacje, inspiracje, wizualizacje 2022

Nowoczesna łazienka i drewniane elementy

Drewno to ponadczasowy, naturalny materiał. Poza tym zapewnia komfort termiczny zarówno w chłodne, jak i w upalne dni, więc jest bardzo uniwersalne. Niestety jako surowiec niezbyt odporny na wilgoć, niekoniecznie dobrze sprawdza się jako element podłogowy i naścienny w łazience. Na szczęście, dzięki płytce gresowej imitującej drewno, można wprowadzić do tego pomieszczenia piękno naturalnej faktury z wytrzymałością, jaką zapewniają kafelki i wykorzystać płytki tego typu.

Takiego typu wystrój w łazience nie musi być powiązany z rustykalnym klimatem. Płytki mogą mieć również współczesny dekoracyjny format, który pasuje do modnych aranżacji. To wszystko uzyskuje się poprzez powłoki w jasnych tonacjach, bez reliefów i połączone z prostą dekoracją. Ponadto trend ten koncentruje się na łączeniu kolorów drewna z różnych elementów w białym kolorze, co daje poczucie praktyczności i lekkości.

Styl nowoczesny w łazienkach - p3

Idealna łazienka.jpg Styl nowoczesny w łazienkach - aranżacje, inspiracje, wizualizacje 2022

Oryginalne faktury w modnym wydaniu

W poprzednich latach niezbyt częstym widokiem były płytki o wyraźnych rysunkach. Tym razem, chociaż króluje minimalizm, jedną lub dwie ściany mogą zdobyć okazałe kafelki, ale wciąż utrzymane w nowoczesnej estetyce. Może to być np. geometryczny wzór.

Mile widziane są również subtelne imitacje naturalnych materiałów. Marmur czy beton świetnie sprawdzą się, gdy chcesz wydzielić strefy w łazience. Wnoszą do reszty otoczenia miękkość, która nawiązuje nieco do industrialnego stylu.

Styl nowoczesny w łazienkach - p4

Monochromatyczne zestawienia z przewagą szarości i czerni

Powszechne są aranżacje łazienek o szarym wyglądzie, ponieważ reprezentują one nowoczesne otoczenie o wysokim standardzie z monochromatycznym świetnym trendem w 2022 roku. Cała łazienka w tym samym tonie ułatwia dekorację, a jeden kolor daje optyczny efekt większej przestrzeni. Podkreśla też nawiązanie do nowoczesności.

Kolejnym po szarości klasycznym, minimalistycznym i efektownym przykładem dominującej barwy jest czerń, którą łatwo się zainspirować: od powierzchni armatury po kolor płytek. Jej monochromatyczność przełamują jedynie białe lampy w ciekawych kształtach, ceramika oraz drewniane detale w postaci blatu pod umywalkę lub wieszaków na ręczniki. Aby łazienka nie była monotonna, warto użyć kilku odcieni jednego koloru.

Styl nowoczesny w łazienkach - p5

oferta-na-miare-twoich-potrzeb-lazienka-od-7500-zlotych-maxfliz.jpg Styl nowoczesny w łazienkach - aranżacje, inspiracje, wizualizacje 2022

Styl nowoczesny w łazienkach - p6

Biały i czarny ponownie w modzie

Zestawienie bieli i czerni królowało już w poprzednich latach. Obecnie można z niego tworzyć monochromatyczne, ale wciąż pełne wyrafinowania i innowacji. Nie masz pomysłu, jak to zrobić? Wystarczy położyć na ścianach i podłodze białe płytki imitujące marmur i  zastosować kolor czarny w detalach przedmiotów łazienkowych i mebli. Dobrym wyborem jest  np. smukła bateria w odcieniu czarnego matowego koloru, z którym świetnie komponują się owalny zlew lub prostokątne umywalki nablatowe.

Styl nowoczesny w łazienkach - p7

Szara łazienka z czernią i drewnianymi listewkami.png Styl nowoczesny w łazienkach - aranżacje, inspiracje, wizualizacje 2022

Przestrzeń, w której nie brakuje natury

Imitacja naturalnych materiałów (drewna, kamienia czy betonu) to nie wszystko, co wiąże się z naturą w urządzaniu łazienki w 2022 roku. Inwestycja w dekoracje z roślinami naturalnymi, a nawet sztucznymi, może być ciekawą opcją na zmianę przestrzeni. Co powiesz na umieszczenie kilku sukulentów, a nawet mniejszych roślin obok umywalki lub we wnęce nad stelażem podtynkowym?

Pamiętaj również (o ile to możliwe) o dostępie do naturalnego światła. Jeśli w pomieszczeniu jest szkło lub okno, nie zaciemniaj go roletami. Postaw raczej na tekstylną dekorację w postaci lekkiej, ale kryjącej firany. Naturalne oświetlenie powoduje, że nawet mała łazienka staje się optycznie większa. Podobnie działają lustra lub umywalka z lustrem. To akcesorium, które wprowadzi więcej światła.

Styl nowoczesny w łazienkach - p8

0C1A2614-HDR.jpg Styl nowoczesny w łazienkach - aranżacje, inspiracje, wizualizacje 2022

Wolnostojąca armatura

Projekty łazienek nowoczesnych w 2022 roku zalecają, by w miarę możliwości odchodzić od wykorzystywania płytek do zabudowywania armatury. Umywalki nablatowe bez mebli łazienkowych, wanna bez ceramicznej obudowy, minimalistyczna toaleta, brodzik typu walk-in – to łazienka urządzona tak, że wpisuje się w bieżące trendy. Takie rozwiązania są funkcjonalne i zarazem podkreślają dobry gust właściciela domu.

Podobają Ci się nowoczesne aranżacje łazienki? Jeśli tak, nie czekaj, tylko zacznij urządzanie pomieszczenia właśnie w tym stylu.

 

Styl nowoczesny w łazienkach - produkty

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

SEP Spotkajmy się łazienki

łaz_k.jpg  Małe jest piękne. Aranżacja łazienki w stylu rustykalnym.
Spotkajmy się!

Czeka Cię remont łazienki ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy Cię do naszych Salonów. Nasi Doradcy pomogą Ci stworzyć wymarzone wnętrze.