Loft, czy retro — oto jest pytanie! par 1

Loft, czy retro — oto jest pytanie!

Choć w polskich domach nadal najchętniej tworzy się nowoczesne i minimalistyczne wnętrza, coraz więcej osób poszukuje nietuzinkowych, pochodzących z poprzedniej epoki materiałów wykończeniowych. Mając to na uwadze przygotowaliśmy dla Was nietypową aranżację, która choć wykonana została z najwyższej jakości materiałów, do złudzenia przypomina łazienki z dawnych lat, które można było spotkać w domach i mieszkaniach naszych dziadków.  

Dzięki temu, że połączyliśmy ze sobą minioną epokę z nowoczesnymi i wysokiej jakości płytkami, ceramiką i armaturą, udało nam się odwzorować zapomniane, aczkolwiek eleganckie i praktyczne aranżacje.  

Loft, czy retro — oto jest pytanie! par 2

Loft, czy retro — oto jest pytanie! Loft, czy retro — oto jest pytanie! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Metalowe stelaże i gres w podobnym odcieniu robi robotę

Chcąc stworzyć wnętrze przyciągające wzrok, postawiliśmy na surowy, szary gres, który ułożyliśmy na ścianie sąsiadującej z wolnostojącą wanną. Ta, podobnie jak umywalka, została osadzona na metalowym, czarnym stelażu, który wyróżnia ja na tle dość spokojnych tonacji. Tuż za umywalką znajduje się ściana pokryta szarym gresem, którą dodatkowo ozdobiono taśmą LED-ową. Daje to efekt niezwykłej głębi i tajemniczości. Boczną ścianę obok umywalki pokryliśmy natomiast morskimi płytkami w kształcie rybich łusek. Rozwiązanie to sprawiło, że łazienka jest oryginalna i ponadczasowa. Uwagę użytkowników z pewnością przyciągnie także ogromne lustro, które zostało zamontowane na ścianie, na której osadzono umywalkę. Rozwiązanie to sprawia, że nawet najmniejsze pomieszczenie optycznie wydaje się znacznie większe, niż jest w rzeczywistości.