Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia-p1

Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia 

Styl japandi wyrósł na dążeniu do minimalizmu, dającego harmonię i spokój we wnętrzach. Sprawdza się w świecie przesytu, kiedy zmęczeni jesteśmy nadmiarem bodźców, przedmiotów i przekazów, jakie do nas docierają i nas otaczają. Dlatego we współczesnych aranżacjach postanowiono sięgnąć po wpływy japońskie i skandynawskie. Przedstawiamy naszą interpretację łazienki w stylu japandi. 

Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia-p2

0C1A8202.jpg Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Co to jest styl japandi – cechy charakterystyczne  

Japandi to połączenie stylu japońskiego i skandynawskiego. Chociaż może się wydawać, że kultury te są bardzo odległe, można doszukać się charakterystycznych podobieństw i podobieństwa celu. Oba style znane są z dążenia do funkcjonalnego minimalizmu, bliskości z naturą i uzyskania harmonijnego wnętrza. Niezwykle ważna jest funkcjonalność, co przekłada się również na maksymalny komfort. Jak uzyskać aranżację japandi? Jakie są jej cechy? 

 • Kolorystyka – dominują jasne i naturalne odcienie: beż, złamana biel, jasna szarość, kolory drewna, brązy; 
 • formy – ważna jest prostota, ale oparta na łagodnych, zaokrąglonych, organicznych, regularnych liniach; 
 • minimalizm – w pomieszczeniach znajduje się tylko to, co niezbędne i co nie narusza harmonii. Ozdób jest niewiele; 
 • przestrzeń – ważne jest pozostawienie pustego miejsca. Jest ono niczym oddech. Daje wytchnienie od nadmiaru i przebodźcowania; 
 • naturalne materiały – zarówno kultura skandynawska, jak i japońska wiele czerpie z bliskości z naturą, dlatego w aranżacjach wykorzystuje się: drewno i kamień (ewentualnie ich imitacje), naturalne tkaniny, ceramikę; 
 • komfort i funkcjonalność – wybrane sprzęty w stylu japandi muszą być przede wszystkim wygodne i spełniać swoją rolę; 
 • motywy roślinne; 
 • uporządkowana przestrzeń z podziałem na strefy. 

Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia-p3

0C1A8200-HDR.jpg Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Biało-drewniana łazienka w stylu japandi 

W naszej propozycji aranżacji łazienki w drewnie i bieli wprowadziliśmy charakterystyczny dla stylu japandi podział na strefy. Wannę i misę wc oddzieliliśmy od szafki z umywalką przy pomocy krótkiej ścianki działowej. Całość oparliśmy na bardzo prostych, geometrycznych liniach i tylko trzech kolorach: złamanej bieli, jasnym odcieniu drewna i czerni, która pojawia się w detalach. Mocny akcent wprowadza mocne linie, nadaje charakteru. 

Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia-p4

Jakie płytki do minimalistycznej łazienki w stylu japandi 

W stylu japandi liczy się zachowanie harmonii i proporcji. Dlatego na ścianach zastosowaliśmy jeden kolor płytek, ale różne faktury. Centralną część z wanną i misą WC zajmują matowe płytki ceramiczne gresowe w kolorze złamanej bieli o wymiarach 40x120 cm, które przypominają pergamin. Na dwóch przeciwległych ścianach ułożyliśmy płytki ceramiczne w tym samym kolorze, ale z rysunkiem pionowych linii. Mamy tu więc zarówno prostotę, jak i kontynuację motywów, która wprowadza porządek. 

Podłogę oraz zabudowę wanny wyłożyliśmy drewnopodobną płytką ceramiczną gresową w jasnym, ciepłym odcieniu, który koresponduje z kolorem mebli. Tego typu wykończenie wprowadza niezbędny element natury, symbolizującej życie i harmonię. 

Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia-p5

0C1A8198.jpg Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Wyposażenie łazienki japandi – ceramika 

Skoro w łazience japandi najważniejsza jest funkcjonalność i wygoda, w aranżacji postawiliśmy na ceramikę, która sprzyja komfortowej pielęgnacji. Przede wszystkim ustawiliśmy tutaj przestronną prostokątną wannę do zabudowy Linares z bardzo cienkim rantem o szerokości tylko 1 cm z parawanem wannowym Slide Black (o wymiarach 100x150 cm). 

Aby nadać wrażenia lekkości, zdecydowaliśmy się też na podwieszaną miskę WC GSI Norm Swirflush z deską wolnoopadającą GSI Norm/Pure/Kube. Jej kształt jest oparty na łagodnych, zaokrąglonych liniach – tak charakterystycznych dla aranżacji japandi. 

W strefie pielęgnacyjnej ustawiliśmy dużą szafkę z białym, minimalistycznym blatem, na którym stanęła szeroka umywalka nablatowa Mobi Uno (ten model można też zamontować jako umywalkę podwieszaną). 

Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia-p6

0C1A8208.jpg Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Meble łazienkowe w stylu japandi 

Do minimalistycznej, ale funkcjonalnej łazienki wybraliśmy szafkę Legacy, która nawiązuje do kolorystyki drewna na podłodze i zabudowy wanny, ale też pomieści wszystko, co niezbędne. Wykonana jest z najwyższej jakości płyty MDF pokrytej specjalnym fornirem dębowym. Aby wyglądała na lzejszą, ustawiliśmy ją na czarnej podstawie Legacy. W ten sposób wprowadziliśmy kolor dla detali, czyli matową czerń, która pojawia się również na uchwytach Legacy Black. Szafka wykończona została blatem Marmur White Matt, który nawiązuje do koloru umywalki. 

Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia-p7

0C1A8211.jpg Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Dodatki do łazienki i armatura łazienkowa Hansgrohe – jakość i ponadczasowy styl 

W stylu japandi każdy wybór jest konsekwencją i kontynuacją poprzedniego, dlatego dla zachowania harmonii zdecydowaliśmy się na jednego producenta wyposażenia łazienkowego. Hansgrohe to jedna z najbardziej uznanych marek, która szczyci się najwyższą jakością wykonania armatury. Produkowane przez nią krany są nie tylko inwestycją na lata, ale też przykładem dobrego designu. Warto wiedzieć, że Hansgrohe wykonuje również akcesoria. 

Warto zwrócić uwagę na nowoczesną baterię termostatyczną wannową 400 do montażu natynkowego Hansgrohe ShowerTablet Select w kolorze matowej czerni. Ma ona regulację temperatury i przepływu oraz niezależne sterowanie dwoma odbiornikami. Jej minimalistyczną linię kontynuuje też jednouchwytowa bateria umywalkowa 110 CoolStart Hansgrohe Rebis E. 

Dopełnieniem czarnych baterii oraz elementów mebli łazienkowych są akcesoria z linii Hansgrohe Wallstoris: 

 • wieszaki na ręczniki wąskie i szerokie; 
 • stylowy uchwyt na papier toaletowy z półką; 
 • dyskretna szczotka toaletowa z pojemnikiem; 
 • panel ścienny 70 cm, na którym można zawiesić m.in. pojemniki; 
 • panel ścienny 50 cm. 

Aranżacja Kraków Zakopiańska

Aranżacja została przygotowana w salonie Kraków, Zakopiańska 58. Zapytaj doradcę o dostępność.

Łazienka w stylu japandi – minimalizm, funkcjonalność i harmonia-produkty

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

Zobacz wybrane produkty w sklepie-seperator

Zobacz wybrane produkty w sklepie


 

SEP Spotkajmy się łazienki

łaz_k.jpg Minimalistyczna łazienka w jasnych kolorach – twoja oaza spokoju i relaksu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Spotkajmy się!

Czeka Cię remont łazienki ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy Cię do naszych Salonów. Nasi Doradcy pomogą Ci stworzyć wymarzone wnętrze.