Łazienka w stylu Boho - main

Łazienka w stylu boho

Relaks. Wytchnienie. Spokój. Te trzy słowa kojarzą się z miejscem, w którym możesz poczuć ulgę oraz cieszyć się przerwą od codziennej pogoni za realizacją celów. Na takie miano zasługuje bez wątpienia łazienka w stylu boho. Jak zaprojektować wnętrze, które będzie sprzyjało relaksowi i zapewniało funkcjonalność? 

Łazienka w stylu boho - par 1.jpg [162.05 KB]

Styl boho w Twojej łazience

Stworzenie własnej strefy relaksu wymaga indywidualnego podejścia. Wnętrze powinno być dla Ciebie przede wszystkim komfortowe i tworzyć harmonię z tym, co w Tobie drzemie. Styl boho sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie przede wszystkim: naturalne akcenty, etniczne dekoracje, elementy aranżacji nawiązujące do kultury dalekiego wschodu czy też; połączenie motywów roślinnych i klasycznych, wyważonych mebli.

 

 

Łazienka w stylu Boho - par 1

Łazienka w stylu boho - par 2.jpg Łazienka w stylu boho | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Krótka historia stylu boho

Wymienione wyżej elementy są charakterystyczne dla aranżacji w stylu boho. Wywodzi się on z XIX-wiecznej francuskiej bohemy, czyli środowiska artystycznego. Malarze, aktorzy i muzycy byli nomadami ceniącymi sobie podróże do egzotycznych miejsc w poszukiwaniu inspiracji. Wnętrza ich domów łączyły klasyczny, europejski wystrój z pamiątkami w stylu orientalnym. 

Kultura dalekiego wschodu, indyjska i afrykańska pojawia się do dziś w aranżacji boho. Kolejnym źródłem inspiracji był ruch hippisowski, który wyróżniał się przede wszystkim mieszaniem stylów oraz wolnością. Na fali popularności tej kultury pojawiła się fascynacja motywami roślinnymi, indiańskimi czy nawiązującymi do dzikiego zachodu.

Łazienka w stylu Boho - par 2

Łazienka w stylu boho - par 3.jpg Łazienka w stylu boho | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Jakie elementy mogą pojawić się w łazience boho?

Inspiracja egzotycznymi kulturami oraz motywy hippisowskie umożliwią Ci stworzenie barwnej przestrzeni idealnej do wypoczynku w otoczeniu nawiązującym do natury. Wnętrza z nutą boho charakteryzują wyróżniają się licznymi dodatkami oraz dekoracjami. Słowem klucz w tym przypadku jest różnorodność. Dotyczy to zarówno faktur, jak i kolorów oraz wzorów.

Jeżeli nie przeszkadza Ci przepych w łazience, mamy dla Ciebie propozycje kilku elementów, które nadają wnętrzu charakteru boho. Drewno i kamień, czyli naturalne materiały podkreślą organiczność aranżacji. Jeżeli zdecydujesz się na drewniane meble o ciekawym kształcie, stworzysz doskonałą podstawę do dekoracji w stylu boho.

Wiklinowe kosze w swoim naturalnym kolorze oraz plecionki podkreślają wyjątkowy klimat boho wnętrza i – co ważne – zapewniają funkcjonalność. Mogą służyć między innymi do przechowywania akcesoriów czy pełnić rolę kosza na pranie.

Łazienka w stylu Boho - par 3

Boho łazienka z naturalnymi akcentami

Naturalne tkaniny możesz wprowadzić do swojej łazienki w stylu boho, wybierając dywanik czy barwne ręczniki. Połączysz w ten sposób kilka cech charakterystycznych dla tego nurtu. Nie musisz decydować się na jeden wariant kolorystyczny. Różnokolorowe, niestandardowe połączenia mają ogromne znaczenie we wnętrzach w tym klimacie.

Z kolei elementy z motywem roślinnym nawiązują do organiczności i wprowadzają do łazienki boho więcej kolorów. Dzięki nim możesz stworzyć spokojną przestrzeń przywodzącą na myśl odpoczynek na łonie natury. Często ozdabiają dywanik łazienkowy, akcesoria lub tekstylia.

Łazienka w stylu boho - par 4.jpg [65.28 KB]

Łazienka w stylu boho a kolorystyka 

Wiesz już, że styl boho wyróżnia się różnorodnością barw i przepychem. Musisz jednak pamiętać, by nawet w takiej przestrzeni zachować umiar. Warto wybrać jeden kolor w przypadku mebli, które stanowią bazę oraz przestrzeń dla kreatywnego wykorzystania potencjału dodatków.

Dekoracje w klimacie orientalnym sprawdzą się doskonale w połączeniu z ciemnymi kolorami – możesz postawić nawet na czerń. Z kolei drewno jest naturalnym materiałem, który stanowi idealną bazę dla motywów hipisowskich takich jak: kosze z wikliny, plecionki czy łapacze snów

Łazienka w stylu boho - par 5.jpg [318.88 KB]

Elegancka łazienka w stylu boho, czyli czerń i kolory ziemi

Jeżeli chcesz dodać wnętrzu elegancji, warto postawić na czarne, żeliwne elementy lub meble łazienkowe wykończone w kolorze mosiądzu, srebra lub złota. Dzięki temu przełamiesz styl paryskiej bohemy, nie tracąc przy tym charakterystycznego klimatu.

Doskonałą podstawą dla wzorzystych elementów charakteryzujących styl boho będą również kolory ziemi, które pozwolą na zachowanie harmonii oraz spokoju wśród dodatków z motywem marokańskim czy etnicznym.

 

Łazienka w stylu Boho - par 4

Łazienka w stylu boho - par 6.jpg Łazienka w stylu boho | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Wzorzyste płytki podkreślą aranżację w stylu boho

Ważnym elementem, który dostrzegamy na pierwszy rzut oka, są płytki. Znajdują się one coraz częściej nie tylko na podłodze łazienki, ale również ścianach. Wybór odpowiedniego produktu pozwoli Ci zachować spójność aranżacji.

Mimo że boho pozwala na pełną swobodę oraz niestandardowe połączenia, w niektórych sytuacjach powinieneś postawić na jeden motyw przewodni w stylu orientalnym lub hippisowskim. Jeżeli zdecydujesz się na wzorzyste płytki na ścianach, zastanów się, by na podłodze łazienki umieścić stonowany wariant produktu lub na odwrót.

Dla osób, które chcą stworzyć łazienkę z nutą boho, polecamy wprowadzenie jednego elementu charakterystycznego dla tego stylu. Doskonale w tej roli sprawdzą się właśnie płytki. Dobór pozostałych elementów może nadać wnętrzu elegancji czy kojarzyć się wręcz z minimalizmem. Wiklinowe kosze i plecionki w naturalnych kolorach zrównoważą zastosowanie płytek w różnych kolorach lub wzorach.

Łazienka w stylu Boho - par 5

Łazienka w stylu boho - par 7.jpg Łazienka w stylu boho | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Czy warto postawić na meble łazienkowe w stylu boho?

Jeżeli zastanawiasz się, jak urządzić łazienkę boho, jedną z cennych, a nieoczywistych wskazówek jest zastosowanie naturalnych materiałów. Drewno stylizowane na starsze z charakterystycznymi słojami pozwoli Ci na podkreślenie klimatu. W łazience boho pojawiają się często drewniane meble zarówno w jasnych, jak i ciemniejszych odcieniach. Należy jednak podkreślić, że nie jest to jedyne rozwiązanie na stworzenie wnętrza w tym stylu.

Jeżeli chcesz zaaranżować łazienkę w stylu boho wyróżniającą się różnorodnością kolorów, polecamy wybór stonowanych mebli. Zwróć uwagę na to, że paryska bohema zapoczątkowała modę na etniczne dekoracje, które mają nie tylko intensywne barwy, ale również często ziemiste kolory. W tym przypadku sprawdzą się doskonale meble w ciemniejszych odcieniach. Dzięki nim stworzysz łazienkę boho z nutą elegancji.

Łazienka w stylu Boho - par 6

Akcenty w stylu boho podkreślające aranżację

Wiele osób o nich zapomina, a odgrywają istotną rolę podczas projektowania każdego wnętrza. Bez względu na to, czy decydujesz się na aranżację z nutą boho, a może stawiasz na design stanowiący odzwierciedlenie XIX-wiecznej francuskiej bohemy, musisz pamiętać o dekoracjach.

Różne dodatki są ważnym elementem aranżacji, dzięki którym wzmocnisz efekt boho. Łazienka w tym klimacie wyróżnia się przepychem oraz łączeniem kolorów, faktur i wzorów. Z łatwością poradzisz sobie jednak ze stworzeniem spójnego projektu, ponieważ jest to najczęściej kwestia wyrobionego gustu.

Łazienka w stylu boho - par 8.jpg [102.28 KB]

Łazienka w stylu boho z dodatkami hippisowskimi

Efektownym sposobem na wprowadzenie motywów hippisowskich mogą być: 

  • plecionki, które mogą pełnić w łazience w stylu boho wiele funkcji – na przykład plecione kosze na pranie zamiast tradycyjnych,

  • dywaniki z motywem roślinnym sprawdzające się w aranżacji jako elementy romantyzmu, które dodają jej lekkości,

  • rośliny sztuczne lub żywe jako naturalne akcenty wpisujące się w styl boho. 

  •  

Dodatki do aranżacji wnętrz w stylu bohemy paryskiej

Jeżeli szukasz inspiracji w stylu paryskiej bohemy, w Twojej łazience mogą pojawić się:

  • łapacze snów nawiązujące do odległych kultur, które wzbudzają wrażenie lekkości, 

  • kamienne dekoracje popularne w klimacie boho jako elementy nawiązujące do organiczności,

  • dodatki z charakterystycznymi motywami orientalnymi, które sprawdzą się w łazience w takim stylu, a także dodadzą elegancji.

Łazienka w stylu Boho - par 7

Łazienka w stylu boho - par 9.jpg Łazienka w stylu boho | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kiedy warto wybrać stylizowane armatury?

Jednym z ważnych elementów, który musi mieć każda łazienka, jest armatura. Bardzo często pojawia się wątpliwość, w jaki sposób dobrać ją do aranżacji, by nie zaburzyć spójnej wizji. Do łazienki w stylu boho dopasujesz zarówno nowoczesne, jak i klasyczne rozwiązania.

Wybierając pierwsze z nich, podkreślisz lekkość oraz jasne, naturalne kolory. Jeżeli decydujesz się jednak na styl bohemy paryskiej, idealnie będą prezentowały się wnętrza ze stylizowaną armaturą. Dzięki nim podkreślisz orientalny charakter łazienki boho.

Łazienka w stylu Boho - par 8

Łazienka w stylu boho - par 10.jpg Łazienka w stylu boho | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kolor baterii a wystrój wnętrza boho

Zwróć uwagę także na dobór koloru baterii. Wśród dostępnych modeli pojawiają się zarówno klasyczne, czarne, jak i złoty czy chromowane armatury. Przemyśl, jakie barwy pojawią się w projekcie Twojej łazienki boho, a następnie na tej podstawie podejmij decyzję.

Pamiętaj jednak konsekwencji. Jeżeli chcesz urządzić łazienkę boho ze stylizowaną armaturą, dobierz baterie z tej samej kolekcji również przy umywalce, prysznicu lub wannie.

Łazienka w stylu Boho - par 9

Łazienka w stylu boho – o czym powinieneś pamiętać?

Styl boho bazuje przede wszystkim na naturalnych materiałach, motywach orientalnych oraz roślinnych. Wnętrza w tym klimacie pozwalają na swobodę podczas aranżacji, ale nie możesz zapominać także o konsekwencji.

Jeżeli zdecydujesz się na zastosowanie płytek ze wzorami inspirowanymi dalekim wschodem, postaw na wybór stonowanych mebli. Ostateczny efekt łazienki w stylu boho uzyskasz dzięki dodatkom.

Łazienka w stylu Boho - product grid

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

SEP Zobacz produkt w INTE

cos-k.jpg  Jasna kuchnia z marmurem | Aranżacje - Maxfliz.pl
Zamów online!

Już dziś możesz zamówić wszystkie produkty przez Internet.
Bezpieczne zakupy z dostawą do domu.

Separator- UNI- powrót do listy widoku AŁ