Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych-p1

Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych

Awangardowy styl w łazience demonstruje odwagę właściciela domu. Nie można mu odmówić wyróżniania się na tle innych. Subtelne, czyste wnętrze łączy stylistyczną swobodę wykorzystania ciekawych kształtów, różnych tekstur, wyrazistej armatury i ekskluzywnej ceramiki. Taka atmosfera zdecydowanie budzi podziw, ale też zachęca do relaksu.

Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych-p2

0C1A4658-HDR.jpg Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Mała przestrzeń w wielkim stylu

Wbrew pozorom awangardowe rozwiązania aranżacji wnętrz nie potrzebują dużych przestrzeni. Mogą swobodnie rozgościć się na mniejszym metrażu. Ta niewielka łazienka łączy w sobie wszystko to, co niezbędne: strefę kąpielowego mini SPA, część toaletową oraz wygodny układ umywalki z podręcznym blatem. Dzięki temu na jej bazie można zaaranżować łazienkę nie tylko w domu jednorodzinnym, ale także w bloku.

Znakiem rozpoznawczym tego projektu jest właśnie podział na strefy, które wydzielają inne wzory i formaty płytek. Strefę kąpielową dodatkowo wyznaczono poprzez podniesienie podłogi, dzięki czemu wanna wolnostojąca znajduje się na podwyższeniu, w podświetlanej wnęce. Takie rozwiązanie podkreśla awangardowy styl wnętrza oraz nawiązuje do prawdziwych salonów kąpielowych przeznaczonych do relaksu w wannie pełnej pachnącej piany.

Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych-p3

0C1A4679.jpg Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Skóra i kamień: dwie tekstury w jednym wnętrzu

Gresy imitujące kamień na dobre zagościły w nowoczesnych projektach wnętrz. Ale co powiesz na granatowe płytki ze złotym efektem marmuru oraz brązowe, których tekstura przypomina naturalną skórę? To nietuzinkowe połączenie zaskoczy niejedną osobę! W tej aranżacji wykorzystano włoskie płytki producenta Ariana w rozmiarach 60x120 cm i 80x80 cm. Jak widać, nie tylko ich wzory, ale i rozmiary oraz kształty są różne. Właśnie ta niebanalna kompozycja pozwoliła na wydzielenie w jednym pomieszczeniu dwóch różnych stref.

Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych-p4

0C1A4673-HDR.jpg Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ceramika w awangardowym wydaniu

Awangardowe wzornictwo inspiruje projektantów łazienkowej armatury. Widać to także w rozwiązaniach polskiego producenta FJORDD. Wolnostojąca wanna i nablatowa umywalka o tym samym wzornictwie i eleganckich liniach, pomagają stworzyć niebanalne i wyrafinowane otoczenie. W tym przypadku prostota formy została zastąpiona okrągłymi liniami i krzywiznami w nowoczesnym stylu.

Zadbano również o detale, które robią różnicę w porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami. Na przykład eliminacja małych nóżek przy wannie i jej jednolite przyleganie do podłogi nadaje temu modelowi delikatności. Z kolei miska i deska sedesowa to produkty włoskiego producenta Catalano. Ich zaokrąglona forma dobrze współgra z awangardowym kształtem pozostałej ceramiki.

Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych-p5

0C1A4670.jpg Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kwintesencja eleganckiej armatury

W tej aranżacji uwagę zwraca również armatura. Bateria wannowa wolnostojąca Champagne Orodesign wraz z podtynkowym kranem przy umywalce są w kolorze szczotkowanego złota. Dobrze komponują się ze złotymi akcentami na marmurowych płytkach. Są gustownym dodatkiem w tym pomieszczeniu, który podkreśla jego elegancję.

Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych-p6

Designerskie oświetlenie i dodatki

Lustro polskiego producenta Giera Design ma kształt, który podkreśla awangardowy styl tego wnętrza. Nieregularnie obły kształt świetnie pasuje do łazienek urządzonych w stylu eklektycznym. Pomimo swojej oryginalnej formy jest praktyczne i przede wszystkim wygląda bardzo efektownie.

W tym projekcie użyto ciemnych kolorów płytek, dlatego cała aranżacja wymagała odpowiedniego oświetlenia przestrzeni. W części kąpielowej zaaranżowano świetlną ramę całej wnęki z listew ledowych. W ten sposób nie tylko zadbano o dobre doświetlenie tego obszaru, ale także wydzielono strefę z wanną. Dodatkowo na ścianie zawieszono kinkiet w awangardowej odsłonie. Trzy białe kule przymocowane są do czarnych metalowych rurek, które krzyżują się i tworzą ciekawą kompozycję. Oprócz tego nad blatem z umywalką wisi lampa sufitowa, która stylistyką i kolorystyką nawiązuje do pozostałych elementów w tym wnętrzu.

Całość dopełniają dekoracyjne wazony: szklany ze złotymi elementami oraz czarny z bukietem trawy pampasowej.

Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych-produkty

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

SEP Spotkajmy się łazienki

łaz_k.jpg  Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Spotkajmy się!

Czeka Cię remont łazienki ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy Cię do naszych Salonów. Nasi Doradcy pomogą Ci stworzyć wymarzone wnętrze.

Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych-p7

0C1A4683-HDR.jpg Awangarda i tekstury: połączenie dla odważnych | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ